Reklama

Reklama

Żużel. Smutna wiadomość od selekcjonera: "Odszedł mój tata". Zdzisław Dobrucki był legendą Unii Leszno

Nie żyje Zdzisław Dobrucki. Wiadomość o jego śmierci przekazał za pomocą mediów społecznościowych jego syn Rafał Dobrucki, były żużlowiec, obecnie selekcjoner Polski. Ojciec był jego pierwszym trenerem, ale starsi kibice pamiętają go, jako jedną z legend Unii Leszno; Z tym klubem zdobywał medale mistrzostw Polski.

- Z wielkim smutkiem i żalem informuję , że dziś w południe odszedł od nas mój Tata - napisał na Facebooku Rafał Dobrucki, syn Zdzisława.

Zdzisław Dobrucki urodził się w 1944 roku w Śremie. Był zawodnikiem, trenerem i ojcem Rafała Dobruckiego. Pomógł synowi wejść do sportu żużlowego.

Panu Zdzisławowi wiele też zawdzięcza Jarosław Hampel, który godzinami siedział w jego warsztacie razem z Rafałem Dobruckim i chłonął wiedzę o sprzęcie. Dobrucki senior dołożył z pewnością dużą cegłę do medali Hampela w Grand Prix. 

Jako zawodnik Zdzisław Dobrucki był całą karierę związany z Unią Leszno. Zdobył z nią trzy medale DMP: jeden srebrny i dwa brązowe. 

Reklama

Na liście sukcesów Dobruckiego są też tytuły mistrza Polski juniorów i seniorów. Złoto zdobył w 1976 roku w Gorzowie. Z reprezentacją zdobył brązowy medal DMŚ w Olching w1972 roku.

Zobacz Sport Interia w nowej odsłonie!

Sprawdź

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama