Reklama

Reklama

Żużel. SGB Premiership. Ulrich Oestergaard i Bjarne Pedersen dziś nie zasną. Dania gra dalej. Pantery lepsze od Wiedźm

Wielkich emocji dostarcza nam nie tylko piłkarskie EURO 2020. Świadkami kapitalnego widowiska byli kibice żużlowi w Wielkiej Brytanii. Dopiero w ostatnim biegu dnia Peterborough Panthers zapewnili sobie zwycięstwo nad Ipswich Witches. Bohaterzy wieczoru? Ulrich Oestergaard i Bjarne Pedersen. Duńczycy prędko nie zasną dziś z jeszcze jednego powodu.

Peterborough Panthers zaskakują cały żużlowy świat. Drużyna złożona z takich weteranów jak Scott Nicholls, Chris Harris czy Bjarne Pedersen pewnie zmierza po medal drużynowych mistrzostw Wielkiej Brytanii. Ekipa ze wschodniej Anglii w poniedziałkowy wieczór podejmowała Ipswich Witches. Przyjezdni od początku sezonu nie mogą z kolei złapać odpowiedniego rytmu. Dodatkowo jeden z ich najlepszych reprezentantów - Jason Crump prędko nie wróci na motocykl.

Skazywani na pożarcie goście tanio skóry nie sprzedali. W początkowej fazie spotkania znajdowali się nawet na minimalnym prowadzeniu. Z czasem do głosu zaczęli jednak dochodzić gospodarze. Cały mecz był ogólnie jedną wielką wymianą ciosów, w efekcie czego przed dwoma ostatnimi wyścigami dnia na tablicy wyników widniał remis. W końcówce więcej zimnej krwi zachowali miejscowi, którzy przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Reklama

To był wieczór Duńczyków

Pojedynek ostatecznie zakończył się rezultatem 47:43, co oznacza, że "Pantery" dopisały trzy punkty do tabeli, a "Wiedźmy" musiały zadowolić się jednym, ale jakże cennym "oczkiem". Zespół z Peterborough do zwycięstwa poprowadził duet Bjarne Pedersen - Ulrich Oestergaard. Obaj Duńczycy łącznie z bonusami zainkasowali po 12 "oczek". U gości nikt nie uzyskał choćby dwucyfrowego dorobku punktowego.

Zarówno jeden, jak i drugi reprezentant kraju Hamleta prędko dziś nie zasną. Nie dość, że okazali się bohaterami drużyny, to na dodatek dalej w grze o mistrzostwo Europy w piłce nożnej są ich rodacy. Zwycięstwo nad Rosją dało im upragnione wyjście z grupy, co jeszcze do niedawna wydawało się misją niemożliwą.

Swoją drogą, Ulrich Oestergaard przeżywa chyba drugą młodość. 40-latek w aktualnie trwającym sezonie jeździ jak z nut i aktualnie znajduje się w gronie dziesięciu najlepszych żużlowców całej SGB Premiership. Czapki z głów.

PETERBOROUGH: 47 Bjarne Pedersen 11+1, Hans Andersen 5+2, Michael Palm Toft 5+1, Scott Nicholls 9+1, Chris Harris 4, Jordan Palin 1+1, Ulrich Oestergaard 12

IPSWICH: 43 Adam Ellis 8, Paul Starke 4, Danny King 9+1, Jake Allen 8+1, Craig Cook 7+1, Anders Rowe 6, Drew Kemp 1

Nowy program o Euro - codziennie na żywo o 12:00 - Sprawdź!

Relacja audio z każdego meczu Euro tylko u nas - Słuchaj na żywo!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama