Reklama

Reklama

​Żużel. Seniorzy zjedli zęby na PGE Ekstralidze, nawet juniorzy zdobyli tam doświadczenie. Prezes Mrozek się postarał (oceniamy siłę drużyn)

Prezes Krzysztof Mrozek stosunkowo późno ogłosił kadrę na sezon 2021. Trzeba jednak przyznać, że sternik PGG ROW-u się postarał. Namówił do współpracy trenera Marka Cieślaka, zakontraktowani seniorzy zjedli zęby na torach PGE Ekstraligi, a cenne doświadczenie w elicie zdobyli nawet juniorzy.

Wspólnie z Jackiem Frątczakiem oceniamy siłę drużyn eWinner 1. Ligi. Przyszła pora na ostatni zespół, czyli PGG ROW Rybnik. Prezes Krzysztof Mrozek się postarał - namówił do współpracy trenera Marka Cieślaka, zakontraktowani seniorzy zjedli zęby na torach PGE Ekstraligi, a cenne doświadczenie w elicie zdobyli nawet juniorzy.

Seniorzy - ocena 6 

- Mamy Jepsena Jensena, Holtę, Gomólskiego i Łogaczowa. Jak na pierwszoligowe warunki oceniam ich na "szóstkę". A dlaczego? Dlatego, że są to chłopcy, którzy mają gigantyczne doświadczenie zdobyte w PGE Ekstralidze. Wszyscy - z wyjątkiem Łogaczowa - aczkolwiek Łogaczow też tam jeździł, ale w jego przypadku nie możemy mówić o gigantycznym doświadczeniu. Gomólski, Holta czy Jensen odnosili sukcesy w polskiej lidze, więc wiedzą jak to robić. Umiejętności nie znikają z sezonu na sezon.

Reklama

U24 - ocena 5 

- Czyli Wiktor Trofimow. Maksymalną notę dałem Lyagerowi oraz Jakobsenowi, tutaj jednak daję tylko "piątkę". Wpływ na moją ocenę ma to, że łatwiej jest być juniorem w PGE Ekstralidze niż podstawowym seniorem na torach eWinner 1. Ligi. Trofimow ma potencjał, dobry start, a do tego jest jeszcze walecznym zawodnikiem. Jak najbardziej pozytywnie oceniam ten transfer.

Juniorzy - ocena 5 

- PGG ROW będzie miał jedną z najlepszych par młodzieżowych na zapleczu PGE Ekstraligi. To wynika przede wszystkim z tego, że jeździli w elicie i mają świeże wspomnienia. Powiedzmy sobie szczerze - Tudzież i Giera w niektórych wyścigach pokazywali potencjał, dlatego poradzą sobie w eWinner 1. Lidze. 

U23 - ocena 3 

- Leon Flint do tej pory nie startował w Polsce. Daję mu zatem "trójkę" na zachętę.  

Menedżer - ocena 6

- Nietaktem byłoby mu nie dać maksymalnej oceny, Marek Cieślak to trenerska gwiazda w eWinner 1. Lidze. Chyba za sobą nie przepadamy i chyba nigdy nie przepadaliśmy, ale profesjonalizm polega na tym, że w momencie merytorycznej oceny emocje trzeba odłożyć na bok. Chcąc nie chcąc, mam szacunek do wieku i sukcesów szkoleniowca. Nie trzeba się z kimś lubić czy kumplować, żeby prawidłowo oceniać jego pracę.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje