Reklama

Reklama

​Żużel. SEC w Bydgoszczy. Początek walki o tytuł i udział w Grand Prix 2022. Trzech Polaków na starcie

Piotr Pawlicki, Patryk Dudek i Bartosz Smektała - to trójka reprezentantów Polski w SEC 2021. Pierwszy turniej już w sobotę w Bydgoszczy. Cykl składa się łącznie z czterech rund. Złoty medalista wywalczy także przepustkę do przyszłorocznego cyklu Grand Prix.

Bydgoszcz (12.06), Guestrow (26.06), Gdańsk (03.07) oraz Rybnik (10.07) - w tych miastach żużlowcy powalczą o tytuł mistrza Europy 2021. Stawka prezentuje się wybornie, walka o medale powinna trwać do ostatnich wyścigów. Przed rokiem złoto zgarnął Robert Lambert, a na pozostałych miejscach na podium znaleźli się Leon Madsen oraz Grigorij Łaguta. Miejsca w cyklu utrzymali także Mikkel Michelsen i Bartosz Smektała.

Starszy z braci Łagutów w kwietniu zrezygnował z udziału. Rosjanina zastąpił więc szósty zawodnik ubiegłorocznych zmagań - Nicki Pedersen. Przepustkę do finałów w czeskich Pardubicach (SEC Challenge) wywalczyli: Patryk Dudek, Daniel Bewley, Siergiej Łogaczow, Andrzej Lebiediew, a także Patrick Hansen. Organizatorzy następnie przyznali pięć stałych "dzikich kart", które powędrowały w ręce Piotra Pawlickiego, Kaia Huckenbecka, Timo Lahtiego, Vaclava Milika i Davida Bellego. W Bydgoszczy kontuzjowanego Francuza zastąpi Jacob Thorssell (pierwszy rezerwowy).

Reklama

Stawkę uzupełnia Wadim Tarasienko. Żużlowiec miejscowej Abramczyk Polonii dostał "dzikusa" tylko na bydgoską rundę. Ręce zaciera Patryk Dudek, czyli jeden z faworytów całego cyklu. - Dla mnie występy w rundach mistrzostw Europy są bardzo ważne. Wypadając z Grand Prix tych imprez jest troszkę mniej. Przy okazji wygrywając Mistrzostwa Europy uzyskuje się bezpośredni awans do Mistrzostw Świata. Jest taka duża nadzieja, tym bardziej że jak najszybciej chcę wrócić do Grand Prix. Czuję, że tam jest moje miejsce. Będę walczył o to, żeby pojechać jak najlepiej - mówił na niedawnej konferencji prasowej. 

Sobotni turniej z pewnością będzie dużym przeżyciem dla rezerwowych. Mateusz Tonder swoimi ostatnimi występami zasłużył na wyróżnienie. Niespodziewanie to 22-latek był najpewniejszym ogniwem Marwis.pl Falubazu. Rolę "rezerwy toru" będzie pełnił też 16-letni Wiktor Przyjemski, za którym dopiero debiut w eWinner 1. Lidze. Bydgoski talent zobaczy na własne oczy, jak wyglądają wielkie zawody od środka, co może być dla niego bodźcem do jeszcze bardziej wyczerpującej pracy.

Lista startowa (I runda SEC w Bydgoszczy):

1. Piotr Pawlicki (Polska) 

2. Wadim Tarasienko (Rosja) 

3. Patrick Hansen (Dania) 

4. Patryk Dudek (Polska)

5. Mikkel Michelsen (Dania) 

6. Bartosz Smektała (Polska) 

7. Leon Madsen (Dania) 

8. Nicki Pedersen (Dania) 

9. Jacob Thorssell (Szwecja) 

10. Robert Lambert (Wielka Brytania) 

11. Kai Huckenbeck (Niemcy) 

12. Timo Lahti (Finlandia) 

13. Vaclav Milik (Czechy)

14. Andrzej Lebiediew (Łotwa) 

15. Sergiej Łogaczow (Rosja) 

16. Daniel Bewley (Wielka Brytania) 

R1. Mateusz Tonder (Polska)

R2. Wiktor Przyjemski (Polska) 

Początek zawodów: 19:30.

Zobacz Sport Interia w nowej odsłonie!

Sprawdź

Dowiedz się więcej na temat: SEC żużel | Patryk Dudek | Piotr Pawlicki | Bartosz Smektała

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje