Reklama

Reklama

Żużel. SEC. Poznaliśmy pełną obsadę. Pawlicki wraca do walki o Grand Prix

We wtorek organizatorzy SEC ogłosili dzikie karty na tegoroczną edycję. Na liście znalazł się Polak - Piotr Pawlicki, który powalczy o powrót do Grand Prix. W mistrzostwach Europy pojawi się trzech reprezentantów Polski. Ostatnio utrzymanie zapewnił sobie Bartosz Smektała. W sobotę awans uzyskał z kolei Patryk Dudek. Pierwsze zawody zostaną rozegrane 12 czerwca w Bydgoszczy.

Speedway European Championship zbliża się wielkimi krokami. Organizatorzy już wcześniej podali daty turniejów. Ponadto w sobotę rozegrano SEC Challenge, gdzie szesnastu zawodników walczyło o pięć miejsc premiowanych awansem. Turniej był szczęśliwy dla Patryka Dudka, który wygrał zawody. Oprócz niego czołowe lokaty uzyskali: Daniel Bewley, Siegiej Łogaczow, Andrzej Lebiediew oraz Patrick Hansen.

Do wyłonienia pełnej stawki brakowało rozdania dzikich kart. We wtorek SEC opublikowało listę żużlowców, którzy otrzymali szansę na udział w cyklu. Wśród nazwisk znaleźli się Timo Lahti i David Bellego. Obaj w sobotę rywalizowali w Pardubicach. Szczególnie szczęścia zabrakło Finowi, gdyż nieznacznie przegrał on z Hansenem baraż o piąte miejsce. Oprócz nich szansę dostał Kai Huckenbeck. Z powodów zdrowotnych Niemiec nie przystąpił do eliminacji. Szczęśliwcem okazał się też Vaclav Milik.

Reklama

Dla polskich kibiców najważniejszą informacją jest dzika karta dla Piotra Pawlickiego. Wychowanek Unii Leszno będzie miał szanse odnieść indywidualny sukces. 27-latek otrzymał także możliwość powrotu do Grand Prix. Pawlicki jeździł w GP w latach 2016-2017. W drugim sezonie zdołał on wygrać jedną rundę. To jednak nie uchroniło go od spadku. Od tego momentu zawodnik nie wystąpił nawet w jednym turnieju cyklu.

Zawodnicy, którzy otrzymali dzikie karty:

1. David Bellego (Francja)
2. Kai Huckenbeck (Niemcy)
3. Timo Lahti (Finlandia)
4. Piotr Pawlicki (Polska)
5. Vaclav Milik (Czechy)

Tym samym znane są już wszystkie szczegóły dotyczące SEC. Jak przed rokiem, tak i tym razem najlepszy zawodnik awansuje do Grand Prix. Tytułu sprzed roku broni Robert Lambert.

Lista startowa:
1. Robert Lambert (Wielka Brytania)
2. Leon Madsen (Dania)
3. Nicki Pedersen (Dania)
4. Mikkel Michelsen (Dania)
5. Bartosz Smektała (Polska)
6. Patryk Dudek (Polska)
7. Daniel Bewley (Wielka Brytania)
8. Siergiej Łogaczow (Rosja)
9. Andrzej Lebiediew (Łotwa)
10. Patrick Hansen (Dania)
11. Timo Lahti (Finlandia)
12. Kai Huckenbeck (Niemcy)
13. Piotr Pawlicki (Polska)
14. David Bellego (Francja)
15. Vaclav Milik (Czechy)

Turnieje SEC:
12 czerwca - Bydgoszcz
26 czerwca - Güstrow (Niemcy)
3 lipca - Gdańsk
10 lipca - Rybnik

Zobacz Sport Interia w nowej odsłonie!

Sprawdź
Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy