Reklama

Reklama

Żużel. SEC Challenge. Dudek zrobi pierwszy krok, by wrócić do Grand Prix?

W sobotę szesnastu zawodników stanie do walki o awans do SEC. Na liście jest Patryk Dudek. Dla zawodnika Marwis.pl Falubazu jest to okazja, by zrobić pierwszy krok w kierunku powrotu do cyklu Grand Prix. Patrząc na obsadę sobotnich zawodów, wydaje się, że Dudek jest ich zdecydowanym faworytem. Oprócz tego w zmaganiach znalazł się drugi Polak - Jakub Jamróg.

Ostatni sezon nie poszedł po myśli zawodnika Marwis.pl Falubazu Zielona Góra. Patryk Dudek stracił miejsce w Grand Prix. Już w pierwszych turniejach żużlowiec zawiódł. Jego szanse na utrzymanie się w cyklu pogrzebała przede wszystkim kontuzja, jakiej nabawił się w Gorzowie. Do tego doszły problemy sprzętowe. Żużlowiec nie potrafił się odnaleźć po wymianie tunera. Ostateczny wynik rozczarował, gdyż jeszcze w 2017 roku 28-latek cieszył się z tytułu wicemistrza świata.

2021 rok jest dla Dudka okazją na powrót do elity. Jeden ze sposobów awansu to Speedway European Championship. Tak jak w zeszłym roku, tak i tym razem do Grand Prix awansuje mistrz Europy. Na razie Dudek musi przejść eliminacje. Te zostaną rozegrane w sobotę. Miejsce wśród najlepszych wywalczy sobie pięciu zawodników. Patrząc na obsadę zmagań, wydaje się, że lider Falubazu nie powinien mieć większego problemu z osiągnięciem celu. Tym bardziej że 2021 zdecydowanie należy do niego, co potwierdza średnia w PGE Ekstralidze (ponad 2,3 punktu na bieg).

Reklama

Kilku ma szanse na sukces

Nadchodzące eliminacje są dobrą okazją dla kilku innych zawodników. Dużo osób ostrzy sobie zęby na występ Wadima Tarasienki. Rosjanin zalicza kolejny świetny sezon, przez co wielu widzi go w PGE Ekstralidze. Podobnie sprawa ma się z Aleksandrem Łoktajewem. Ukrainiec już w zeszłym roku otarł się o Grand Prix. W tym sezonie żużlowiec ponownie jest liderem Orła Łódź. Polscy fani będą ciekawi występu Jakuba Jamroga. Na wpadkę nie może z kolei pozwolić sobie Daniel Bewley. Od początku ten sezon nie idzie po jego myśli i kolejny zły wynik może źle na niego wpłynąć.

SEC Challenge
Data:
sobota 22 maja
Start zawodów:
godz. 16:00
Miejsce:
Pardubice
Transmisja:
Motowizja

Lista startowa:

1. Timo Lahti
2. Nicolas Covatti
3. Wadim Tarasienko
4. Andrzej Lebiediew
5. Aleksandr Łoktajew
6. Patrick Hansen
7. Siergiej Łogaczow
8. Jakub Jamróg
9. Kai Huckenbeck
10. David Bellego
11. Erik Riss
12. Jacob Thorsell
13. Josef Franc
14. Daniel Bewley
15. Pontus Aspgren
16. Patryk Dudek
...
17. Eduard Krcmar
18. Hynek Stichauer

Najlepsza piątka dołączy do zawodników mających zapewniony udział w głównym cyklu. Są nimi: Robert Lambert, Leon Madsen, Mikkel Michelsen, Bartosz Smektała i Nicki Pedersen (zastąpił Grigorija Łagutę). Pozostałe miejsca zajmą z kolei "dzikie karty". Najlepszy zawodnik głównego cyklu SEC awansuje do Grand Prix. Pierwsza runda zmagań odbędzie się 12 czerwca w Bydgoszczy.

Zobacz Sport Interia w nowej odsłonie!

Sprawdź

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje