Reklama

Reklama

Żużel. ROW Rybnik. Ekspert stawia wszystkie pieniądze na Wiktora Trofimowa

PGG ROW Rybnik w sezonie 2021 ma tylko jeden cel – powrót do PGE Ekstraligi po roku przerwy. Żużlowców z województwa śląskiego ma poprowadzić do tego jeden z najlepszych szkoleniowców w kraju – Marek Cieślak. Wraz z Krzysztofem Mrozkiem stworzył wyborną ekipę. Okres transferowy okazał się nad wyraz udany. Ekspert stacji nSport+ na jednego z zawodników postawiłby nawet wszystkie pieniądze.

O sezonie 2020 każdy w Rybniku chciałby jak najszybciej zapomnieć. PGG ROW praktycznie bez walki pożegnał się z najlepszą ligą świata. W ROW-ie zawiodło wszystko. Większość zawodników była bez formy. Pretensji nie można mieć tylko do Roberta Lamberta. Efekt? Ostatnie miejsce w tabeli i tylko jedno zwycięstwo na koncie.

Sezon 2021 ma być nowym rozdziałem w klubie ze Śląska. Do drużyny przede wszystkim dołączył Marek Cieślak, czyli jeden z najlepszych specjalistów w swoim fachu. Pomimo odejścia Kacpra Woryny, prezesowi Krzysztofowi Mrozkowi udało się pozyskać między innymi Michaela Jepsena Jensena. Duńczyk na papierze jest niewątpliwie liderem zespołu. Całkiem niedawno startował przecież w cyklu Grand Prix. - To jest zawodnik, który wiele wnosi do każdego zespołu. Brak mu jednak stabilizacji, bo potrafi w meczu wygrywać wszystkie biegi, ale potrafi też wyścig zawalić. Myślę jednak, że jak będzie dobrze przygotowany, to objawi się jako lider - mówi ekspert stacji Canal +, Wojciech Dankiewicz.

Reklama

Za kilka miesięcy kluczowa może okazać się postawa krajowych jeźdźców. Dość niespodziewanie w kadrze PGG ROW-u znalazł się Kacper Gomólski. Trener Cieślak wiąże z nim spore nadzieje. Przed wychowankiem Startu Gniezno być może najważniejszy rok w jego dotychczasowej karierze. - Już raz jeździł pod skrzydłami trenera Marka Cieślaka i wyszło mu to na zdrowie. Nie stawiałbym na nim krzyżyka po słabym sezonie, bo Marek będzie umiał poradzić sobie z tym, co dzieje się w głowie Kacpra. Jemu potrzeba spokoju i ja myślę, że trener Cieślak mu to da. Wtedy Gomólski przypomni sobie, jak zdobywał juniorskie medale oraz to, że potrafił być skuteczny - twierdzi Dankiewicz.

W sezonie 2021 zadebiutuje przepis o obowiązkowym zawodniku do lat 24 w meczowym składzie. Do Rybnika w tej roli został sprowadzony Wiktor Trofimow. Reprezentant Polski już jako junior robił piorunujące wrażenie w PGE Ekstralidze. Ekspert nSport+ wierzy w tego utalentowanego zawodnika i jest spokojny o jego dobrą dyspozycję. - Miniony sezon nie był dla niego udany, ale to solidny i ambitny zawodnik. Będzie miał okazję do rozwoju. Myślę, że można stawiać każde pieniądze na to, że on nie zawiedzie - zakończył.

------------------------------------------------

Samochód 20-lecia na 20-lecie Interii!

ZAGŁOSUJ i wygraj 20 000 złotych - kliknij.

Zapraszamy do udziału w 5. edycji plebiscytu MotoAs. Wyjątkowej, bo związanej z 20-leciem Interii. Z tej okazji przedstawiamy 20 modeli samochodów, które budzą emocje, zachwycają swoim wyglądem oraz osiągami. Imponujący rozwój technologii nierzadko wprawia w zdumienie, a legendarne modele wzbudzają sentyment. Bądź z nami! Oddaj głos i zdecyduj, który model jest prawdziwym MotoAsem!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje