Reklama

Reklama

Żużel. Ranking menedżerów PGE Ekstraligi. Apator przegrał, a Bajerski musi zapanować nad emocjami Miedzińskiego

Spore zmiany w rankingu menedżerów PGE Ekstraligi. Po świetnym meczu awans na drugą pozycję zaliczył Piotr Baron. Lepsze czasy przyszły też dla Piotra Świderskiego i Janusza Ślączki. Na przeciwnym biegunie Tomasz Bajerski, którego eWinner Apator przegrał u siebie z Eltrox Włókniarzem. Torunianie choć byli słabsi, to mimo wszystko mieli szanse na wygraną. W kluczowym momencie zawiódł Adrian Miedziński, który wygląda tak, jakby nie trzymał ciśnienia.

Fogo Unia Leszno - Marwis.pl Falubaz Zielona Góra 54:36

O Piotrze Baronie nie będziemy się rozpisywać zbyt wiele, bo swoją pracę wykonał bez zarzutów. Uporał się też z problemem torowym, który tym razem sprzyjał jego zawodnikom. Należy mu się szóstka. Po przeciwnej stronie barykady, czyli Piotr Żyto, łatwego zadania nie miał. Taktycznie trudno przyczepić się o coś do menedżera. Wydaje się też, że wymiana Damiana Pawliczaka na Jana Kvecha miała swoje uzasadnienie. Wynik jest jednak bezwzględny, więc przyznajemy trójkę.

ZOOleszcz DPV Logistic GKM Grudziądz - Marwis.pl Falubaz Zielona Góra 45:45

Doceniamy nadspodziewanie dobrą postawę gospodarzy, dlatego Janusz Ślączka z najwyższa notą w sezonie - piątką. Trochę brakowało mu konsekwencji w przypadku zawodnika do lat 24, ale z drugiej strony przebudzenie zaliczył Kenneth Bjerre, który chwalił przygotowanie nawierzchni. Mimo wszystko opłacił się też eksperyment z Pawłem Miesiącem, a drużyna w parku maszyn wyglądała na naprawdę skonsolidowaną. Brawo.

Jacek Ziółkowski, do spółki z Maciejem Kuciapą, z czwórką. Nota niżej od Ślączki, ale to lublinianie byli faworytem meczu i mają znacznie silniejszą kadrę. Być może jedną szansę więcej mógł otrzymać Wiktor Lampart, który prezentował się całkiem nieźle. W gruncie rzeczy remis i jeden punkt wywieziony z Grudziądza wcale nie może satysfakcjonować drużyny Motoru.

Reklama

eWinner Apator Toruń - Eltrox Włókniarz Częstochowa 41:49

Tomasz Bajerski tym razem nie miał powodów do zadowolenia. Mówi się, że gospodarzy zaskoczyła pogoda, bo tor był bardziej wilgotny, niż zawodnicy mogli się spodziewać. Do poprawy jest też Adrian Miedziński, który może nie pojechał źle, ale nie panuje nad swoimi emocjami. Manewr z jego startem w wyścigu czternastym ryzykowny i nieudany. Bajerski tym razem z trójką.

Doceniamy z kolei wyjazdowe zwycięstwo Włókniarza, dlatego Piotr Świderski zasłużył na najwyższą notę. Jego drużyna była zmobilizowana, a on sam tym razem nie dawał uparcie szans Kacprowi Worynie, tylko umiejętnie wykorzystał świetnego Jakuba Miśkowiaka. Oby tak dalej.

Betard Sparta Wrocław - Moje Bermudy Stal Gorzów 52:38

Dariusz Śledź perfekcyjnie wykorzystał zastępstwo zawodnika za Taia Woffindena. Dobrze też poukładał pary i przygotował tor pasujący czwórce seniorów. Efekt to pokonanie lidera PGE Ekstraligi. Nie może być innej noty niż szóstka. Jego oponent Stanisław Chomski tym razem musiał przyjąć zimny prysznic. Otrzymuje od nas trójkę. Naszym zdaniem Stal musi zdecydować się na jednego zawodnika do lat 24, na którego powinna stawiać i obdarzyć go zaufaniem. Kolejny raz okazało się bowiem, że gorzowianie mają lukę na tej pozycji. To w połączeniu ze słabą jazdą Vaculika i Woźniaka nie mogło dać lepszego rezultatu.

Ranking menedżerów PGE Ekstraligi wg Interii:

1. Stanisław Chomski/Piotr Paluch - 5,20

2. Piotr Baron - 4,75

3. Maciej Kuciapa/Jacek Ziółkowski - 4,60

4. Piotr Żyto - 4,41

5. Tomasz Bajerski - 4,40

6. Dariusz Śledź - 4,20

7. Piotr Świderski - 3,80

8. Janusz Ślączka - 3,20

Zobacz Sport Interia w nowej odsłonie!

Sprawdź

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje