Reklama

Reklama

Żużel. Ranking Menedżerów. Czy to koniec Falubazu? Trener Żyto może być wściekły na swoich zawodników

Falubaz wie w tym roku doskonale, jak pięknie przegrywać. Tyle, że za akcenty artystyczne punktów nie dają. Ostatnia porażka z Fogo Unią bardzo skomplikowała sytuację drużyny. Trener Piotr Żyto z optymizmem czekał na spotkanie z mistrzami Polski, ale na koniec musiał się mocno rozczarować. Kilku zawodników za ten występ (jak i cały sezon) mogło mu srogo podpaść.


Motor Lublin - ZOOleszcz DPV Logistic GKM Grudziądz 56:33

Nie czarujmy się - wielkiej historii ten mecz nie miał. Motor był skoncentrowany na zwycięstwie, a goście niewiele zrobili, aby pokrzyżować im plany. Piątka z plusem dla Jacka Ziółkowskiego, bo wynik robi wrażenie, choć rywal w ogóle się nie postawił. Dwója dla Janusza Ślączki, bo jakkolwiek by nie było, trochę więcej oczekujemy od zespołu, który ma ambicje utrzymać się w PGE Ekstralidze.

Moje Bermudy Stal Gorzów - Betard Sparta Wrocław 30:42

Trudno ocenić pracę trenera Stanisława Chomskiego, który ze swojego podstawowego składu nie miał do dyspozycji aż trójki zawodników. Inna sprawa, że robił, co mógł, aby jako tako trzymać wynik. Można się natomiast przyczepić do przygotowanego toru, który niekoniecznie sprzyjał miejscowym zawodnikom. Zasłona dymna? Nie wykluczamy. W każdym razie opiekun Stali otrzymuje od nas trójkę. Natomiast Dariusz Śledź kończy to spotkanie z piątką. Ktoś powie, że powinien dostać szóstkę, ale żeby zasłużyć na taką notę, trzeba zrobić coś ekstra.

Reklama

Marwis.pl Falubaz Zielona Góra - Fogo Unia Leszno 44:46

Oj, wyjątkowo trudny jest w tym roku los trenera Piotra Żyto. Szkoleniowca trzeba pochwalić za przygotowanie toru. Wielkiego widowiska nie mieliśmy, ale wydaje się, że nawierzchnia była optymalna dla drużyny. W końcu pokonanie mistrzów Polski było na wyciągnięcie ręki. Druga sprawa to trafna zmiana Tondera na Pawliczaka. Wydawało się, że zielonogórzanie choć na papierze znacznie słabsi, wyjdą z tego spotkania obronną ręką. Tak się jednak nie stało. Dwa razy na kresce przegrywał Patryk Dudek, a swoje tradycyjnie dołożył już Matej Zagar. Swoją drogą można mieć wątpliwości, co do dalszej przyszłości Słoweńca w PGE Ekstralidze. Z taką jazdą ciężko może być mu załapać się na kolejny kontrakt. Wracając jednak do meritum - Żyto z czwórką.

Piotr Baron z kolei zasłużył na piątkę. Wielkiej pracy może nie miał, ale bardzo mądrze wykorzystał świetnego Damiana Ratajczaka, który okazał się tym, który przewyższył szalę zwycięstwa na korzyść swojej drużyny.

Ranking menedżerów PGE Ekstraligi wg Interii:

1. Dariusz Śledź - 5,15

2. Piotr Baron - 4,90

3. Stanisław Chomski - 4,80

4. Maciej Kuciapa/Jacek Ziółkowski - 4,76

5. Piotr Świderski - 4,60

6. Piotr Żyto - 4,26

7. Tomasz Bajerski - 4,20

8. Janusz Ślączka - 3,07

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje