Reklama

Reklama

Żużel. Pożyczył Stali 60 tysięcy, żeby drużyna mogła jechać na mecz

Po ostatnich zawirowaniach ze sponsorami okazało się, ze w kasie 7R Stolaro Stali brakuje pieniędzy dla zawodników. Jan Madej, były prezes, a obecnie działacz pożyczył klubowi 60 tysięcy złotych, żeby drużyna mogła się w spokoju przygotować się do meczu z MF Trans Landshut Devils.

Dzieje się w Rzeszowie. Po niedzielnym walkowerze z OK Bedmet Kolejarzem Opole mieliśmy już deklarację sponsorów (Stolaro, Texom) o wycofaniu wsparcia dla klubu, mieliśmy też oświadczenie prezesa Zbigniewa Prawelskiego, że nie ustąpi, a zarzuty sponsorów dotyczące m. in finansowych nieprawidłowości nie są prawdziwe. Ostatecznie Prawelski złożył rezygnację, ale dopiero po walnym przekonamy się, czy zostanie ona przyjęta.

Działacz poratował klub pożyczką

Przy tym całym organizacyjnym zamieszaniu ktoś zapomniał o zawodnikach, a konkretnie o tym, że czekają oni na swoje pieniądze. Wcześniej ratowano bieżące należności pożyczkami od Stolaro. Teraz z pomocą przyszedł Jan Madej, działacz klubu.

Reklama

Z naszych informacji wynika, że Madej pożyczył Stali 60 tysięcy, by klub mógł się rozliczyć z żużlowcami tak, by ci mogli się skupić na przygotowaniach do niedzielnego meczu.

Pożyczka ze Stolaro oznacza audyt

Gdyby Madej nie pomógł, to byłby duży problem, bo Stolaro zawiesiło współpracę, a warunkiem poprzednich pożyczek od tego sponsora była możliwość zrobienia audytu w klubie. Ta groźba wciąż wisi na Stalą. Stolaro w każdej chwili może zażądać audytu, by sprawdzić stan finansów, ale i też to, czy nie było nieprawidłowości w działaniach.

Jakby nie spojrzeć Stal może mieć spory problem pod obecnymi rządami. Tajemnicą poliszynela jest, że klub wspiera konkretnego kandydata w wyborach na prezydenta miasta i jeśli ten nie odwdzięczy się pomocą w podpisaniu umów sponsorskich, to będzie duży problem.

Zobacz Sport Interia w nowej odsłonie!

Sprawdź

Dowiedz się więcej na temat: żużel | 7R Stolaro Stal Rzeszów | Zbigniew Prawelski | Jan Madej

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje