Reklama

Reklama

​Żużel. Poznaliśmy terminarz SEC. Minimum dwie rundy w Polsce

W poniedziałkowe popołudnie poznaliśmy terminarz Speedway Euro Championship. Najlepsi żużlowcy Europy już niebawem pojawią się w Bydgoszczy, Güstrow oraz Rybniku. Jedyną niewiadomą pozostaje lokalizacja czwartej rundy. Potwierdziły się więc nasze nieoficjalne informacje z zeszłego tygodnia

Tegoroczny cykl Speedway Euro Championship zainaugurowany zostanie 12 czerwca w Bydgoszczy. Dwa tygodnie później rywalizacja zawita do niemieckiego Güstrow. Początek lipca to z kolei runda, której lokalizację poznamy na dniach. Zmagania zakończą się 10 lipca na torze w Rybniku. W sezonie 2021 indywidualnego mistrza Europy poznamy więc po rozegraniu czterech turniejów.

Reklama

Tytułu wywalczonego przed rokiem broni Robert Lambert. Poza Brytyjczykiem prawo udziału w tegorocznym cyklu zapewnili sobie Leon Madsen, Grigorij Łaguta, Mikkel Michelsen oraz Bartosz Smektała, czyli najlepsza piątka klasyfikacji generalnej zeszłorocznych zmagań. Pozostałych uczestników wyłonią turnieje eliminacyjne.

Zobacz Sport Interia w nowej odsłonie!

Sprawdź

- Rok temu mieliśmy mistrzostwa Europy w polskim wydaniu. Najważniejsze było jednak to, żeby przejść w miarę suchą stopą przez pierwszy, bardzo trudny okres pandemii koronawirusa. To się udało, a runda w Bydgoszczy przeszła do historii jako jedna z najpiękniejszych w SEC. W tym sezonie najlepsi zawodnicy Europy znowu wracają do Bydgoszczy, będzie też Rybnik, który pamiętamy z emocjonującego finału w 2016, kiedy to Nicki Pedersen zaatakował skutecznie fotel lidera, choć był przez tymi zawodami na odległej pozycji. Cieszę się też z tego, że jedna z rund odbędzie się w niemieckim Güstrow. Wychodzimy poza Polskę, robimy krok w kierunku normalności i wracamy do różnorodności, czyli do tego co powinno być ważne dla kibica - oznajmił Piotr Szymański na łamach speedwayeuro.com.

Od sezonu 2020 rywalizacja w Speedway Euro Championship zyskała jeszcze większy prestiż, ponieważ mistrzostwo Europy gwarantuje udział w cyklu Speedway Grand Prix. - Trzymam kciuki za wszystkich zawodników. Ciekaw jestem, kto tym razem wygra i wywalczy przepustkę do Grand Prix. Rok temu najlepszy był Robert Lambert, w tym SEC z pewnością wykreuje nową gwiazdę - zakończył polski działacz, który jednocześnie pełni rolę Przewodniczącego Komisji ds. wyścigów torowych FIM Europe.

Terminarz Speedway Euro Championship 2021:

12.06.2021 - Bydgoszcz (Polska)
26.06.2021 - Güstrow (Niemcy)
03.07.2021 - Lokalizacja do ustalenia
10.07.2021 - Rybnik (Polska)Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje