Reklama

Reklama

Żużel. Pogrom faworytów w duńskich eliminacjach do Grand Prix! Sensacyjny zwycięzca

W środę w duńskim Esbjerg odbyły się regionalne kwalifikacje do przyszłorocznego cyklu Grand Prix. Zmagania miały zaskakujący przebieg, gdyż do dalszej fazy rywalizacji nie awansowali zawodnicy na co dzień jeżdżący w PGE Ekstralidze. Turniej sensacyjnie wygrał natomiast Patrick Hansen.

W stawce zawodów brakowało kilku nazwisk. Michael Jepsen Jensen wciąż zmaga się z zakażeniem koronawirusem. Niels Kristian Iversen oraz Anders Thomsen leczą z kolei kontuzje. Wprawdzie reprezentant Moje Bermudy Stali Gorzów na siłę dałby radę jechać, ale mogłoby to pogłębić uraz nabyty w meczu z Motorem Lublin. Thomsen już wcześniej zapowiedział, że rezygnuje z wszystkich startów, żeby przygotować się na niedzielny mecz ligowy z ZOOleszcz DPV Logistic GKM-em Grudziądz.

Mimo wszystko rywalizacja zapowiadała się ciekawie. Głównymi kandydatami do wygrania turnieju byli Mikkel Michelsen oraz Kenneth Bjerre. Można się też było spodziewać dobrej jazdy duńskich talentów. Frederik Jakobsen i Jonas Jeppesen zbierają dobre recenzje, więc i oczekiwania związane z ich występem były spore. Marcus Birkemose na razie nie zachwyca w barwach Stali, lecz z drugiej strony to bardzo młody żużlowiec z dużym potencjałem.

Reklama

Żaden z wymienionych zawodników nie przebrnął jednak krajowego etapu. O wykonanie zadania otarł się Michelsen, zajmując piąte miejsce. Reszta z kolei nie liczyła się w walce o awans, który uzyskiwało czterech najlepszych. Szczególnie słabo (2 punkty) zaprezentował się Jakobsen. 6 punktów uzbieranych przez Bjerre też nie może napawać optymizmem sztab szkoleniowy GKM-u. W końcu to ma być jeden z liderów. 

Całe zawody niespodziewanie wygrał Patrick Hansen, 22-latek już w przerwanym meczu Arged Malesy Ostrów Wielkopolski z Aforti Startem Gniezno pokazał próbkę umiejętności. Kolejne miejsca na podium zajęli Nicolai Klindt oraz Rasmus Jensen, czyli dobrze znane nazwiska z eWinner 1. ligi. Ostatnią premiowaną pozycję zajął z kolei Peter Kildemand, potwierdzając, że stać go na rywalizację przy dość mocnej stawce zmagań.

Wyniki (za speedwaygp.com):

1. Patrick Hansen - 13 punktów - awans
2. Nicolai Klindt - 12+3 punktów - awans
3. Rasmus Jensen - 12:2 punktów - awans
4. Peter Kildemand - 10 punktów - awans

5. Mikkel Michelsen - 9+3 punktów
6. Jonas Seifert-Salk - 9+2 punktów
7. Mads Hansen - 9+1 punktów
8. Rene Bach - 9+0 punktów
9. Andreas Lyager - 8 puntków
10. Marcus Birkemose - 7 punktów
11. Jonas Jeppesen - 6 punktów
12. Kenneth Bjerre - 6 punktów
13. Jason Jorgensen - 4 punkty
14. Hans Andersen - 2 punkty
15. Frederik Jakobsen - 2 punkty
16. Kenneth Hansen - 2 punkty
R1. Emil Breum
R2. Kevin Juhl Pedersen

Zobacz Sport Interia w nowej odsłonie!

Sprawdź

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje