Reklama

Reklama

Żużel. PGE Ekstraliga. ZOOleszcz DPV Logistic GKM z drugim gościem. Powrót Krystiana Pieszczka

ZOOleszcz DPV Logistic GKM pozyskał kolejnego gościa z eWinner 1. Ligi. Działacze nie poprzestali na angażu Frederika Jakobsena i sięgnęli po Krystiana Pieszczka. Dla kapitana Zdunek Wybrzeża będzie to już trzecia przygoda z grudziądzkim klubem.

Krystian Pieszczek jeździł dla ZOOleszcz DPV Logistic GKM-u w latach 2017 i 2018, a także w sezonie 2020 jako gość. W nadchodzących zmaganiach eWinner 1. Ligi zadebiutuje w roli kapitana macierzystego Zdunek Wybrzeża Gdańsk, które jest jednym z faworytów do awansu do PGE Ekstraligi. 25-latek w wolnych terminach - podobnie jak Frederik Jakobsen z Aforti Startu Gniezno - będzie mógł wspomóc grudziądzan.

Warto zaznaczyć, że o występy "gości" w rozgrywkach 2021 wcale nie będzie tak łatwo. Aby kluby mogły wykorzystywać ten przepis w regulaminie, to w drużynie musi pojawić się zakażenie koronawirusem przynajmniej u jednego żużlowca z podstawowej piątki (średnia biegowa). Obecnie COVID-19 zdiagnozowano u trzech zawodników - Przemysława Pawlickiego, Mateusza Bartkowiaka oraz Kacpra Łobodzińskiego, dlatego inauguracyjny mecz z Betard Spartą Wrocław został odwołany.

Reklama

Osłabiony brakiem Nickiego Pedersena i Przemysława Pawlickiego ZOOleszcz DPV Logistic GKM przegrał w treningu punktowanym z Eltrox Włókniarzem Częstochowa 25:52. Tylko Roman Lachbaum pozostawił po sobie dobre wrażenie. Rosjanin odniósł dwa indywidualne zwycięstwa, co z pewnością wzmocniło jego notowania u trenera Janusza Ślączki. Pozostała część ekipy najpewniej testowała różne ustawienia i wynik był taki, a nie inny.


Zobacz Sport Interia w nowej odsłonie!

Sprawdź


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL