Reklama

Reklama

​Żużel. PGE Ekstraliga. Unia - Włókniarz. Bez rewolucji po trzech porażkach, w Lesznie wciąż ufają Pawlickiemu

Za Fogo Unią seria czterech spotkań wyjazdowych z rzędu, mistrzowie Polski ostatnio doznali trzech porażek. Piotr Baron nie planuje rewolucji. Szkoleniowiec na piątkowy mecz z Eltrox Włókniarzem postawił na identyczne zestawienie, jak w poprzednich pojedynkach w Lesznie. Wciąż ufa borykającemu się ze słabszą formą Piotrowi Pawlickiemu.

Trenerzy są różni. Jedni po serii porażek cierpliwie pracują z zespołem i czekają na poprawę formy zawodników, a drudzy wykonują nerwowe ruchy - zmieniają żużlowców numerami, rotują parami, albo nawet odstawiają kogoś od składu. W Fogo Unii takiego problemu nie ma, rotacja może dotyczyć tylko formacji juniorskiej. - Nie, nie chciałem nic mieszać w parach, ani zmieniać zawodników numerami - odpowiada nam Piotr Baron.

Wierzą w zawodzącego kapitana

Borykający się ze słabszą formą Piotr Pawlicki został awizowany pod numerem "13". To oznacza, że w fazie zasadniczej aż trzy wyścigi pojedzie w parze z juniorem. Młodzieżowcy mistrzów Polski w sezonie 2021 nie zdobywają tak wielu punktów, co w poprzednich latach. Szkoleniowiec zatem bardzo ufa kapitanowi, który legitymuje się średnią biegową 1,526. - Mamy zaufanie wobec naszych zawodników - przyznaje trener leszczynian. 

Reklama

Jaki Fogo Unia ma plan na Eltrox Włókniarza? Przygotowanie toru jest jednak uzależnione od następnego treningu. - Dopiero w czwartek będziemy mieli trening, więc zobaczymy jaki przygotujemy tor. Trzeba wziąć pod uwagę to, że jechaliśmy trzy spotkania wyjazdowe z obecnie trzema najmocniejszymi drużynami w PGE Ekstralidze. Nie ma powodów do załamywania rąk - zaznacza Baron.

Złota passa gości

Eltrox Włókniarz do potyczki ligowej w Lesznie przystąpi po czterech wygranych z rzędu. Częstochowianie zwyciężyli w Toruniu oraz Gorzowie, a także rozbili na własnym stadionie ZOOleszcz DPV Logistic GKM i Motor. Drużynie spod Jasnej Góry w pewnym momencie odbierano już nawet szanse na play-offy, a teraz znów jest kandydatem do medalu. 

Żużlowcy Piotra Świderskiego znajdują się na trzecim miejscu w tabeli, a podopieczni Piotra Barona na piątym. W piątkowy wieczór wiele może się jednak zmienić, bo Fogo Unii do zgarnięcia pełnej puli brakuje tylko 46 punktów. W Częstochowie przecież wygrali 49:41.

Awizowane składy na mecz Fogo Unia Leszno - Eltrox Włókniarz Częstochowa:

Fogo Unia Leszno: 9. Emil Sajfutdinow, 10. Janusz Kołodziej, 11. Jaimon Lidsey, 12. Jason Doyle, 13. Piotr Pawlicki, 14. Kacper Pludra, 15. Damian Ratajczak

Eltrox Włókniarz Częstochowa: 1. Leon Madsen, 2. Jonas Jeppesen, 3. Bartosz Smektała, 4. Kacper Woryna, 5. Fredrik Lindgren, 6. Jakub Miśkowiak, 7. Mateusz Świdnicki

Początek meczu w piątek 11 czerwca o godzinie 20:30.

Zobacz Sport Interia w nowej odsłonie!

Sprawdź

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje