Reklama

Reklama

Żużel. PGE Ekstraliga. Stadion Betard Sparty się sypie. Lista usterek jest długa

Miasto Wrocław szuka firmy, która usunie poważne usterki na Stadionie Olimpijskim. Lista jest długa, potrzebne są duże inwestycje. Prace miałyby być przeprowadzone do jesieni.

Gazeta Wrocławska poinformowała, że Miasto szuka firmy, która usunie poważne usterki na Stadionie Olimpijskim. Obiekt był remontowany niespełna cztery lata temu. Prace mają zostać przeprowadzone do jesieni. Wyliczono aż 15 poważnych usterek! Wcześniejsze naprawy kosztowały już ponad milion złotych, a jak widać to jeszcze nie koniec wydatków.

Na liście usterek znalazły się: odpadające tynki przy wejściu do MCS na pergoli, wymiana szyb w cieknących oknach na hartowane, naprawa nieszczelnego dachu na trybuną wschodnią przy wieży zegarowej, wymiana popękanych belek zadaszenia pergoli, wypełnienie dylatacji na trybunie wschodniej, wymiana tynków na budynku administracyjnym, zabezpieczenie dziurawego stropu wieży zegarowej oraz montaż kratek ściekowych. 

Reklama

Trzeba uporać się również z wymianą popękanych płytek na klatce schodowej, usunięciem wilgoci i otynkowaniem ścian przy oknie WTS, wymianą złuszczonej żywicy na posadce trybuny zachodniej i parku maszyn. Nie obejdzie się też bez naprawy tynkarskiej i malarskiej na pergoli. Kwota napraw jeszcze nie jest znana. Według gazety, Przedstawiciele Wrocławskich Inwestycji zapewniają, że miasto nie wyda na ten cel ani złotówki, gdyż obiekt jest objęty gwarancją wykonawcy.

W latach 2015-2017 przeprowadzono za 120 milionów złotych kompleksową przebudowę Stadionu Olimpijskiego. Użytkownikami obiektu są żużlowcy Sparty Wrocław oraz drużyna futbolu amerykańskiego Panthers Wrocław.

Strefa Euro - zaprasza Paulina Czarnota-Bojarska i goście - Oglądaj!

Relacja audio z każdego meczu Euro tylko u nas - Słuchaj na żywo!

Dowiedz się więcej na temat: Betard Sparta Wrocław | PGE Ekstraliga

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje