Reklama

Reklama

Żużel. PGE Ekstraliga. Są kibice, jest przełom. Pierwsza wygrana juniorów Unii Leszno

Dotąd młodzieżowcy Fogo Unii zawodzili. W Lesznie jednak uspokajano mówiąc, że ci zawodnicy potrzebują czasu, bo nie mają wielkiego doświadczenia. Para Pludra, Sadurski miała być z każdym meczem coraz lepsza. Przełamanie przyszło w meczu z Falubazem, gdzie juniorzy Unii wygrali pierwszy w tym sezonie bieg młodzieżowy i zdobyli sporo punktów.

W sezonie 2021 Fogo Unia w oczach wielu ekspertów nie jest tak silną drużyną jak w latach ubiegłych. Podstawowym mankamentem aktualnych drużynowych mistrzów Polski są przede wszystkim juniorzy. Zarówno Kacper Pludra, jak i Krzysztof Sadurski w pierwszych trzech spotkaniach wyraźnie odstawali od swoich rówieśników. Formacja młodzieżowa "Byków" nie radziła sobie nawet na własnym torze, nie mówiąc już o wyjazdach.

Moment przełomowy nadszedł dopiero w połowie maja, kiedy na stadion imienia Alfreda Smoczyka zawitał Marwis.pl Falubaz. W drugiej odsłonie dnia para Kacper Pludra - Krzysztof Sadurski odniosła pierwsze drużynowe zwycięstwo w obecnie trwającym sezonie. Młodzieżowcy z Leszna rozprawili się ze swoimi rówieśnikami z Zielonej Góry, pokonując ich 4:2. Szczególne powody do radości miał pierwszy z nich, który zainkasował premierową "trójkę" w PGE Ekstralidze 2021.

Reklama

- Jesteśmy u siebie na torze, gdzie w końcu udało mi się wygrać bieg młodzieżowy. Próbowałem to zrobić już od początku roku. Doskonale wiem, że tutaj wymagania są dużo większe, ponieważ wszyscy przyzwyczajeni są do tego jak jeździli chociażby Dominik Kubera, czy Szymon Szlauderbach. Wcześniej był jeszcze Bartosz Smektała. Będziemy robić wszystko, żeby w przyszłości tych wygranych młodzieżowych biegów było po prostu coraz więcej - powiedział Pludra przed telewizyjnymi kamerami Eleven Sports kilka minut po wyjątkowej chwili w jego karierze.

To zasługa kibiców

Znakomita dyspozycja 18-latka nie wzięła się znikąd. To właśnie 15 maja po raz pierwszy na stadionie imienia Alfreda Smoczyka pojawili się kibice, którzy wyraźnie dodali skrzydeł ambitnym młodzieżowcom Fogo Unii. - Chyba widać po moim pierwszym biegu, że daje to wielkiego kopa. Cieszę się, że są już z nami. Z nimi jedzie się o wiele lepiej. Gdy słyszymy ten doping z trybun, to wiemy, że mamy dla kogo jechać - podsumował bohater drugiego biegu.

Leszczyńscy fani chyba mogą zacząć spać spokojne. Świetna postawa Kacpra Pludry, który w nagrodę wystąpił nawet w biegu nominowanym daje im nadzieje na lepszą przyszłość. Ponadto za kilka dni szesnaście lat skończy Damian Ratajczak. 15-latek przez niektórych porównywany jest nawet do Dominika Kubery czy Bartosza Smektały. Jeżeli juniorzy mistrzów Polski wzniosą się na ciut wyższy poziom, Fogo Unia realnie pokusi się o kolejny tytuł z rzędu. Na razie bardziej przekonująco od niej prezentuje się chociażby Moje Bermudy Stal, jednak sytuacja cały czas zmienia się jak w kalejdoskopie.

Rezultaty biegów młodzieżowych Fogo Unii Leszno w sezonie 2021:

Fogo Unia Leszno - Moje Bermudy Stal Gorzów 2:4

Eltrox Włókniarz Częstochowa - Fogo Unia Leszno 5:1

Fogo Unia Leszno - eWinner Apator Toruń 1:5

Fogo Unia Leszno - Marwis.pl Falubaz Zielona Góra 4:2

Zobacz Sport Interia w nowej odsłonie!

Sprawdź

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje