Reklama

Reklama

Żużel. PGE Ekstraliga. Piękny gest Czugunowa!

Trwa właśnie mecz 3. kolejki PGE Ekstraligi pomiędzy Motorem Lublin i Betard Spartą Wrocław. W jego trakcie o wywiad poprosił Gleb Czugunow. Jak się okazało, Rosjanin z polskim paszportem chciał podzielić się z kibicami informacją o decyzji, którą podjął.

PGE Ekstraliga bardzo mocno wspiera walkę bratanicy sędziego Pawła Słupskiego, Niny, na rzecz której prowadzona jest zbiórka pieniędzy. Rodzina dziewczynki zbiera na terapię genową, która ma pomóc w walce z SMA. W trakcie każdej transmisji emitowane są spoty, w których Tomasz Gollob, czy Mirosław Jabłoński, zachęcają do wsparcia zbiórki.

Do akcji dołączył się także Czugunow. W wywiadzie zadeklarował, że przekaże pieniądze zdobyte w biegu, w którym pojechał w ramach zastępstwa zawodnika za Taia Woffindena, na zbiórkę, która jest prowadzona na platformie siepomaga.pl. Zawodnik w tym biegu zdobył dwa punkty, za które - jak powiedział - otrzyma około siedmiu tysięcy złotych. Całą tę kwotę przekaże na rzecz dziewczynki.

Reklama

Do zebrania jest dziewięć milionów złotych. Jak na razie udało się zebrać niemal 4,1 miliona, co stanowi niespełna 44% potrzebnej kwoty.

Zobacz Sport Interia w nowej odsłonie!

Sprawdź

Dowiedz się więcej na temat: Gleb Czugunow

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje