Reklama

Reklama

Żużel. PGE Ekstraliga. Oficjalnie: Woffinden ze złamaną łopatką

Potwierdziły się najgorsze przypuszczenia dotyczące stanu zdrowia Taia Woffindena. Betard Sparta Wrocław poinformowała, że Brytyjczyk złamał łopatkę. Tym samym wrocławianie będą musieli radzić sobie bez swojego lidera przez kilka najbliższych meczów.

Brytyjczyk nabawił się kontuzji podczas piątkowego meczu z ZOOleszcz DPV Logistic GKM-em Grudziądz. W trzecim wyścigu Woffinden nie dojechał nawet do pierwszego łuku, gdyż szczepił się on z Przemysławem Pawlickim. Obaj żużlowcy upadli na tor, a trzykrotny mistrz świata od razu sygnalizował problem zdrowotny.

Zawodnik zszedł z toru o własnych siłach, lecz szybko pojawiła się informacja, iż nie przystąpi on już do ścigania. Podczas transmisji informowano o urazie łopatki u żużlowca. Dla Sparty był to spory cios, gdyż bez swojego lidera, zastępowanego z konieczności przez juniorów, goście odnieśli zaskakującą porażkę 44:45.

Reklama

W sobotę klub przekazał oficjalne wiadomości na temat stanu zdrowia Woffindena. 30-latek ma złamaną łopatkę. W najbliższych meczach zespół musi radzić sobie bez swojego lidera. Najpewniej trener Dariusz Śledź sięgnie po zastępstwo zawodnika. Najbliższe spotkanie wrocławianie odjadą w niedzielę, na wyjeździe mierząc się z Motorem Lublin.

Zobacz Sport Interia w nowej odsłonie!

Sprawdź

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama