Reklama

Reklama

Żużel. PGE Ekstraliga. Nowa nazwa GKM-u Grudziądz. Kasa się zgadza

Od 2015 roku drużyna z Grudziądza występowała w PGE Ekstralidze jako MRGARDEN GKM. Przyszły sezon będzie jednak inny. Grudziądzanie podpisali umowy z dwoma nowymi sponsorami tytularnymi - firmami ZOOLeszcz i DPV Logistic.

ZOOLeszcz DPV Logistic GKM Grudziądz - pod taką nazwą zespół wystartuje w najbliższym sezonie PGE Ekstraligi. Pierwsza z firm od ponad 100 zajmuje się produkcją akcesoriów dla zwierząt, druga zajmuje się logistyką, spedycją i transportem zarówno na rynku krajowym, jak i międzynarodowym.

Reklama

Przedsiębiorstwa, które weszły do nazwy GKM-u znane są już kibicom żużla, w szczególności tym pochodzącym z Bydgoszczy. Obaj sponsorzy aktywnie wspierali dotąd Polonię, ZOOLeszcz był nawet jej sponsorem tytularnym w sezonie 2019, który zakończył się awansem do eWinner 1. Ligi. Przedsiębiorcy wspierali także imprezy organizowane pod szyldem SpeedwayEvents, a także kilku poszczególnych zawodników.

Dzięki nowym sponsorom tytularnym GKM będzie się mógł dalej chwalić wpływami od firm na poziomie 2 milionów złotych. Na budżet złożą się też pieniądze z PGE Ekstraligi oraz kasa z miasta - w sumie około 6,3 miliona złotych. Wciąż nie wiadomo, na ile oszacować wpływy z biletów, bo nie wiadomo, kiedy kibice wrócą na stadion i ile ich będzie. 

Zobacz Interia Sport w nowej odsłonie

Sprawdź!

Dowiedz się więcej na temat: GKM Grudziądz

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama