Reklama

Reklama

Żużel. PGE Ekstraliga. Historyczny wynik wychowanków Falubazu. Pobili rekord ligi

Marwis.pl Falubaz wychowankami stoi. W ostatnim spotkaniu przeciwko ZOOleszcz DPV Logistic GKM-owi zdobyli oni aż 35 punktów. To absolutny rekord w tym roku, który ciężko będzie pobić innym klubom.

Reklama

W miniony piątek Marwis.pl Falubaz na własnym torze podejmował ZOOleszcz DPV Logistic GKM. Spotkanie zakończyło się przekonywującym zwycięstwem zielonogórzan, którzy pokonali swoich rywali różnicą 12 punktów. Oficjalna strona klubu pochwaliła się kibicom, że aż 35 punktów w meczu zdobyli wychowankowie, co jak na dzisiejsze czasy jest wręcz niebotycznym rezultatem.

Reklama

Najwięcej - 12 przy swoim nazwisku zapisał Piotr Protasiewicz, czyli chodząca legenda klubu. O punkt mniej uzbierał z kolei niezwykle skuteczny tego dnia Patryk Dudek. Niesamowicie ambitny Damian Pawliczak dorzucił 7 punktów, a zawsze walczący do ostatniej prostej młodzieżowy duet Ragus - Osyczka uzbierał łącznie 5 punktów.

Co warto podkreślić, 35 punktów wychowanków to absolutny rekord w tym roku, który tak naprawdę pobić może jedynie sam Marwis.pl Falubaz. To właśnie w tym klubie znajduje się ich największa liczba. Jeśli chodzi o samych seniorów, zielonogórzanie praktycznie nie mają konkurencji. W Gorzowie są Zmarzlik i Karczmarz. W Toruniu Przedpełski i Miedziński. Fogo Unię Leszno reprezentują Piotr Pawlicki i Szymon Szlauderbach. Reszta klubów poza juniorami posiada maksymalnie jednego wychowanka.

Z sukcesu swoich reprezentantów najbardziej muszą cieszyć się najzagorzalsi fani zielonogórskiej drużyny. Wychowankowie bardzo często są przez nich traktowani lepiej niż pozostali zawodnicy. Nie ma w tym niczego dziwnego, ponieważ w dzisiejszych czasach częste zmiany klubów są na porządku dziennym. Lokalni żużlowcy przywiązują się do macierzystego klubu, czego doskonałym przykładem jest chociażby Bartosz Zmarzlik, Piotr Pawlicki, czy wcześniej wspominani Piotr Protasiewicz i Patryk Dudek z Zielonej Góry.

Zobacz Sport Interia w nowej odsłonie!

Sprawdź

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje