Reklama

Reklama

Żużel. PGE Ekstraliga. Gdy Baron o tym usłyszał, wypadł mu z ręki telefon

W ten weekend kolejna, dziewiąta już runda PGE Ekstraligi. Specjalnie dla nas piątkowe mecze analizuje Piotr Olkowicz, komentator Eleven Sports. – Jeśli eWinner Apator ma sprawić niespodziankę, poprawić musi się Chris Holder i sporo punktów musi dorzucić Adrian Miedziński – ocenia.

W piątek stacja Eleven Sports 1 pokaże dwa mecze żużlowej PGE Ekstraligi: eWinner Apator Toruń - Betard Sparta Wrocław (18:00) i Fogo Unia Leszno - Eltrox Włókniarz Częstochowa (20:30).

Specyficzne powietrze w Toruniu uprzykrzy życie Sparcie?

PGE Ekstraliga jest w tym roku wyjątkowo wyrównana. Choć mamy dopiero półmetek sezonu, kluby są wyjątkowo zmotywowane, bo każda porażka może oddalić ich od fazy play-off. Zdaniem Piotra Olkowicza, w Sparcie nie należy spodziewać się popłochu w przypadku porażki w Toruniu. - Nawet gdyby Apator sprawił faworyzowanej Sparcie psikusa i doszedł do ładu z formą zawodników, to myślę, że Sparcie w dalszym ciągu nic wielkiego się nie dzieje i pewnie podeszliby do tego tak spokojnie, jak do dziwnej porażki, jak w Grudziądzu - komentuje dla Interii Olkowicz.

Reklama

Wkroczyliśmy w najcieplejsze miesiące roku. O tym, że żużel jest od pogody - również tej dobrej - zależny, przekonywali częstochowianie po porażce u siebie ze Spartą, tłumacząc, że nowe (w tamtej fazie sezonu) warunki pogodowe spowodowały problemy z dopasowaniem się do nawierzchni. - Ten mecz jest o 18. Jeśli torunianie trenowali o tej porze, to może to być ich sporym atutem, ponieważ latem na Motoarenie robi się piekarnik, bo powietrze stoi. Jeśli pogoda będzie taka sama, a ma być - eWinner Apator może na tym mocno skorzystać - ocenia komentator Eleven Sports.

Ciekawe jest też tło tego meczu, jeśli chodzi o silniki obu drużyn - Mówiłem o tym jakiś czas temu w Magazynie PGE Ekstraligi na antenie Eleven Sports, że gdy Apator wygrywał z Falubazem mieliśmy pojedynek Ryszard Kowalski kontra reszta świata. A tutaj mamy dodatkowy smaczek, że mamy dwa zespoły naszpikowane od góry do dołu silnikami spod Cierpic. I teraz zobaczymy, kto będzie umiał z tego lepiej skorzystać - mówi Olkowicz.

Wypadający telefon trenera Barona

W piątkowy wieczór stacja Eleven Sports pokaże też mecz dwóch drużyn walczących o fazę play-off - Fogo Unii Leszno i Eltrox Włókniarza Częstochowa. Co o tym spotkaniu może powiedzieć nam Olkowicz? - To jest kapitalnie zapowiadający się mecz, który może ukształtować finalną sytuację w play-offach. Jeśli Leszno chce się w nich znaleźć, nie może tego meczu przegrać - jeśli wygrali z Włókniarzem na wyjeździe, muszą wygrać też u siebie. Unia ma dobrą sytuację z terminarzem, ale musi też uważać na  to, jak będą jechać rywale, czy nie będą sprawiać niespodzianek - komentuje znany komentator.

Olkowicz przytoczył też historię sprzed kilku dni - Dzwonię do trenera Barona i mówię mu - w Przeglądzie Sportowym zrobili symulację ligi do końca. Trener pyta - no i co? Odpowiadam mu - i jesteś pierwszy. Nagle jest cisza, rozłączyło się połączenie. Trener Baron oddzwania po 15 sekundach i mówi - telefon wypadł mi z ręki - opowiada z przymrużeniem oka komentator.

Głównym problemem leszczynian jest ostatnio nierówna forma jednego z liderów, Piotra Pawlickiego. Choć być może w piątek będziemy świadkami przełamania wychowanka Unii - W transmitowanych przez Eleven rozgrywkach szwedkiej Bauhaus Ligan, Pawlicki się ostatnio odkuł i zdobył 16 punktów. Można bagatelizować, że nie ma tam uznanych zawodników, ale z drugiej strony ciężko jest pojechać do Szwecji i zrobić 16 punktów. Nie każdy tak sobie pojedzie i zrobi - ocenia Olkowicz.

Żużlowy rozkład jazdy w Eleven Sports

Runda 9: eWinner Apator Toruń - Betard Sparta Wrocław
Transmisja w Eleven Sports 1 od 17:30

Komentarz: Michał Korościel, Marcin Kuźbicki
Studio: Anita Mazur
Reporter: Marcin Musiał

Runda 9: Fogo Unia Leszno - Eltrox Włókniarz Częstochowa
Transmisja w Eleven Sports 1 od 20:15

Komentarz: Piotr Olkowicz, Maciej Markowski
Studio: Marcelina Rutkowska-Konikiewicz, Rafał Dobrucki
Reporter: Basia Karczewska

Piotr Kaczorek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje