Reklama

Reklama

Żużel. PGE Ekstraliga. Falubaz potrzebuje gościa. Wezmą Tarasienkę?

Marwis.pl Falubaz wciąż szuka gościa na sezon 2021. Jedną z opcji może być Wadim Tarasienko. Reprezentant Abramczyk Polonii marzy bowiem o debiucie w PGE Ekstralidze, a zielonogórzanie wciąż jako jedyni nie zabezpieczyli się na wypadek koronawirusa w drużynie.

Koronawirus nie odpuszcza i w przeciwieństwie do ubiegłego sezonu jest zdecydowanie bardziej groźniejszy dla zawodowych sportowców. Wysyp zakażeń w środowisku żużlowym z ostatnich dwóch tygodni doskonale to wszystko pokazuje. W związku z tym kluby z PGE Ekstraligi ruszyły po "gości". Aktualnie przed COVID-19 nie zabezpieczył się w zasadzie tylko Marwis.pl Falubaz. Zielonogórzanie, którzy chcą utrzymać się w najwyższej klasie rozgrywkowej muszą coś z tym fantem zrobić, ponieważ lepiej nie kusić losu.

Na liście pozostało jeszcze kilka ciekawych nazwisk. Klubu w najlepszej lidze świata nie znalazł chociażby Wadim Tarasienko, czyli odkrycie pierwszych tygodni sezonu 2021. Rosjanin doskonale spisywał się w sparingach jego Abramczyk Polonii, ponadto zakończył silnie obsadzone Kryterium Asów na znakomitym drugim miejscu, przegrywając tylko z perfekcyjnym tego dnia Bartoszem Zmarzlikiem.

Reklama

Niewykluczone więc, że zielonogórzanie sięgną właśnie po tego zawodnika. Co najważniejsze, sam reprezentant Sbornej ma chrapkę na jazdę w PGE Ekstralidze i mówi o tym otwarcie. Marwis.pl Falubaz musi jednak działać szybko, ponieważ gdy 26-latek po raz kolejny udowodni swoją klasę, tym razem na inaugurację eWinner 1. Ligi, to jego pozyskanie może być zdecydowanie trudniejsze. Kluby nie mają bowiem limitów ograniczających kontraktowanie "gości".

Jeżeli Wadim Tarasienko trafiłby do zespołu z Winnego Grodu, wówczas w najwyższej klasie rozgrywkowej mógłby zastępować wyłącznie zawodnika zagranicznego powyżej 24 lat, czyli Mateja Zagara oraz Maxa Fricke’a. Patrząc na przeszłość, wydaje się, że działacze nie mają się nad czym zastanawiać. O tym, że koronawirus nie wybiera przekonali się na przykładzie Patryka Dudka. Gdyby Polak zaraził się w trakcie sezonu, to skutki mogłyby być opłakane.

Aktualna lista gości w PGE Ekstralidze:

Fogo Unia Leszno: ?

Moje Bermudy Stal Gorzów: Nicolai Klindt

Betard Sparta Wrocław: Andrzej Lebiediew, Jakub Jamróg

Falubaz Zielona Góra: ?

Eltrox Włókniarz Częstochowa: Oskar Polis

Motor Lublin: Rohan Tungate

ZOOleszcz DPV Logistic GKM Grudziądz: Frederik Jakobsen, Krystian Pieszczek

eWinner Apator Toruń: Wiktor Kułakow

Zobacz Sport Interia w nowej odsłonie!

Sprawdź

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje