Reklama

Reklama

Żużel. PGE Ekstraliga. Falubaz nie patrzy na terminarz. Trener mówi: na nas rok temu też wydano wyrok

RM Solar Falubaz na inaugurację PGE Ekstraligi jedzie do beniaminka z Torunia. Potem podejmie u siebie MrGarden GKM. Eksperci mówią, że zielonogórzanie lepiej trafić nie mogli. Takimi słowami zupełnie nie przejmuje się trener Piotr Żyto. - Zdobywać punkty trzeba przez cały sezon - zaznacza.

Jedni przywiązują dużą wagę do terminarza, a drudzy kompletnie nie zawracają sobie nim głowy. W tej drugiej grupie jest trener Falubazu Piotr Żyto, który mówi wprost. - Terminarz ma drugorzędne znaczenie. Cały sezon jest od zdobywania punktów, a nie pierwszy czy drugi mecz. 

- Oczywiście nie neguję tego, że jeśli dobrze wejdzie się w sezon, to później jedzie się trochę łatwiej. Jednak w moim przekonaniu nie ma złotego środka. Jestem daleki od ferowania wyroków na bazie terminarza. Słyszę zresztą teraz, że już wydano wyrok na zespół z Grudziądza. Apeluję o spokój, naprawdę. Eksperci rok temu mojej drużynie też nie dawali żadnych szans, a skończyło się tak, że pojechaliśmy o medale - dodaje.

Reklama

Przynajmniej w teorii, Falubaz na starcie sezonu nie ma trudnego kalendarza. Najpierw wyjazd i pojedynek z Apatorem, z którym można powalczyć o wygraną. Później mecz u siebie z MrGarden GKM-em, gdzie zielonogórzanie zapewne będą faworytem. To dobry układ, choć trener Żyto zwraca uwagę na jeszcze inną rzecz.

- Trzeba się dobrze przygotować do sezonu i tyle. Proszę sobie wyobrazić taką sytuację, że drużyna ma teoretycznie łatwy układ, później te mecze przegrywa i robi się problem. Analogicznie w drugą stronę, gdy jedzie się z mocniejszymi i uciera im nosa. Dlatego spokojnie. Falubaz pojedzie na każdy mecz, aby wygrać. Mam tylko nadzieję, że zawodnicy trafią ze sprzętem i będzie możliwość odbycia sparingów przed sezonem. To też ułatwi nam wszystkim przygotowania. A terminarzem nie zajmuję sobie głowy - podsumowuje opiekun Falubazu.


------------------------------------------------

Samochód 20-lecia na 20-lecie Interii!

ZAGŁOSUJ i wygraj 20 000 złotych - kliknij.

Zapraszamy do udziału w 5. edycji plebiscytu MotoAs. Wyjątkowej, bo związanej z 20-leciem Interii. Z tej okazji przedstawiamy 20 modeli samochodów, które budzą emocje, zachwycają swoim wyglądem oraz osiągami. Imponujący rozwój technologii nierzadko wprawia w zdumienie, a legendarne modele wzbudzają sentyment. Bądź z nami! Oddaj głos i zdecyduj, który model jest prawdziwym MotoAsem!


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama