Reklama

Reklama

Żużel. PGE Ekstraliga. Dlaczego Motor nie jedzie w finale MPPK?

28 czerwca na torze w Grudziądzu odbędą się Mistrzostwa Polski Par Klubowych. W zawodach na stadionie przy ul. Hallera 4 weźmie udział, zgodnie z tradycją, siedem drużyn. W tym roku będą to tylko kluby PGE Ekstraligi. Dlaczego w stawce zabrakło Motoru Lublin?

Zgodnie z "Regulaminem Mistrzostw Polski i Nagród PZM - MPPK i MMPPK", do startu w finale uprawniona jest drużyna organizatora zawodów, czyli w tym przypadku ZOOLeszcz DPV Logistic GKM Grudziądz. Poza nimi, do walki mogą stanąć cztery najlepsze drużyny ubiegłorocznych rozgrywek PGE Ekstraligi, czyli Fogo Unia Leszno, Moje Bermudy Stal Gorzów, Betard Sparta Wrocław i Marwis.pl Falubaz Zielona Góra.

W gronie uczestników, zapewnione miejsce ma zwycięzca eWinner 1. Ligi z ubiegłego sezonu, czyli w tym przypadku eWinner Apator Toruń. Stawkę uzupełnia drużyna najwyższej sklasyfikowana w finale Mistrzostw Polski Par Klubowych w poprzednim sezonie, która nie spełnia wcześniejszych kryteriów. W tym roku, w ramach tego punktu regulaminu, w zawodach pojedzie Eltrox Włókniarz Częstochowa.

Poprzednia edycja MPPK padła łupem zawodników Fogo Unii Leszno, którzy na torze w Gdańsku zdobyli drugi tytuł z rzędu. Na podium stanęli także reprezentanci zielonogórskiego Falubazu oraz wrocławskiej Sparty.

Reklama

- Stawka uczestników Mistrzostw Polski Par Klubowych gwarantuje najwyższy poziom sportowej rywalizacji. Cieszę się, że te zawody, rozgrywane nieprzerwanie od 1974 roku, odzyskały swój dawny blask. Wierzę, że obejrzymy w Grudziądzu naprawdę wielkie ściganie - powiedział dla organizatora zawodów Piotr Szymański, przewodniczący Głównej Komisji Sportu Żużlowego.

Nie będzie to pierwszy finał w historii tych rozgrywek, który odbędzie się na grudziądzkim owalu. Jak czytamy w informacji prasowej przygotowanej przez Speedway Events, stadion przy ul. Hallera 4 gościł finał MPPK w 1993 roku. W tamtych zawodach zwyciężyła bydgoska Polonia przed Morawskim Zielona Góra i Apatorem Toruń.

Grudziądzki finał będzie czterdziestym ósmym w historii rozgrywek. Jak na razie, liderem klasyfikacji medalowej jest Polonia Bydgoszcz, która ma w swoim dorobku 11 złotych medali, 6 srebrnych i 2 brązowe. Co ciekawe, może dojść do zmiany na pierwszej pozycji, bo jeśli Fogo Unia Leszno zwycięży w tych zawodach po raz trzeci z rzędu, prześcignie drużynę z Bydgoszczy. Jak na razie leszczynianie zdobyli 10 złotych krążków, 8 srebrnych i 2 brązowe.

Zobacz Sport Interia w nowej odsłonie!

Sprawdź

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama