Reklama

Reklama

Żużel. PGE Ekstraliga. Dlaczego Motor chciał Buczkowskiego? Prezes Kępa wyjaśnia

Krzysztof Buczkowski po 6 latach jazdy w MrGarden GKM-ie Grudziądz zmienił drużynę. Trafił do Motoru Lublin. Prezes tego klubu Jakub Kępa zdradza, że już wcześniej starał się o doświadczonego zawodnika.

Za Krzysztofem Buczkowskim jeden z najgorszych okresów w karierze. Kończący się rok był dla niego pasmem porażek. Nie dość, że MrGarden GKM ukończył sezon na kiepskiej siódmej pozycji, to na dodatek jazda samego Buczkowskiego pozostawiła wiele do życzenia. Polak zdobywał średnio 1,098 punktu na bieg. Lepiej jeździli nawet niektórzy mniej doświadczeni juniorzy z innych zespołów. Z pewnością nie tego po nim oczekiwano.

Reklama

Po zakończonych rozgrywkach doświadczony jeździec podjął trudną decyzję o zmianie klubu. Udało mu się porozumieć z Motorem Lublin i to dla "Koziołków" już za kilka miesięcy Buczkowski ma zdobywać cenne punkty. Niewiele brakowało, a trafiłby tam przed sezonem 2020. Bardzo zabiegał o niego prezes Jakub Kępa, o czym opowiedział na łamach Tygodnika Żużlowego.

- Nie ukrywam, że jeszcze przed sezonem 2020 prowadziliśmy rozmowy i próbowaliśmy go sprowadzić do Motoru. Dlatego, że jest to bardzo twardy i ambitny zawodnik. Nie patrzymy i nie oceniamy jego wyników tylko z perspektywy tego ostatniego sezonu. Krzysztof miał bardzo ciężką kontuzję i sam bardzo wierzę, że w Motorze będzie jechał na odpowiednim poziomie - mówi sternik ekipy z Lublina.

W meczowym składzie na pozycji seniora Motor ma trzech krajowych zawodników. Poza Buczkowskim oczy lubelskich kibiców będą zwrócone na Jarosława Hampela i Dominika Kuberę. Transfer tego ostatniego został okrzyknięty jako jeden z większych hitów listopadowej giełdy. Młodszy zawodnik na pewno, choć troszeczkę zdejmie presję z barków 36-latka. - Nie oczekujemy, żeby Krzysztof był liderem drużyny, natomiast, żeby solidnie punktował w każdym meczu. Na to na pewno go stać. Polskich seniorów naprawdę nie mamy zbyt wielu, przynajmniej na ekstraligowym poziomie - zakończył Jakub Kępa.

Zobacz Sport Interia w nowej odsłonie!

Sprawdź!


------------------------------------------------

Samochód 20-lecia na 20-lecie Interii! ZAGŁOSUJ i wygraj 20 000 złotych - kliknijZapraszamy do udziału w 5. edycji plebiscytu MotoAs. Wyjątkowej, bo związanej z 20-leciem Interii. Z tej okazji przedstawiamy 20 modeli samochodów, które budzą emocje, zachwycają swoim wyglądem oraz osiągami. Imponujący rozwój technologii nierzadko wprawia w zdumienie, a legendarne modele wzbudzają sentyment. Bądź z nami! Oddaj głos i zdecyduj, który model jest prawdziwym MotoAsem!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje