Reklama

Reklama

Żużel. PGE Ekstraliga. Awizowane składy na mecz w Lublinie. Karczmarz na stałe wygryzie Birkemose?

W najbliższą niedzielę kibice będą mogli podziwiać tylko jedno spotkanie w ramach PGE Ekstraligi. O tydzień później niż pierwotnie zakładano Motor Lublin podejmie u siebie Moje Bermudy Stal. Poznaliśmy już awizowane składy obu drużyn. Co warte uwagi, w zestawieniu gości ponownie pojawił się Rafał Karczmarz.

Stanisław Chomski od początku sezonu jak tylko może stara się zapewnić jednakowe warunki rozwoju dla swoich zawodników do lat 24. Od kwietnia Marcus Birkemose i Rafał Karczmarz dostali już po kilka szans. Problem w tym, że żaden z nich nie zachwyca. W ostatnim czasie zarówno Polak, jak i Duńczyk jeżdżą na zmianę, nie robiąc przy okazji wielkiej furory.

Aktualnie w lepszym położeniu wydaje się być wychowanek Stali. Rafał Karczmarz ma za sobą dwa rewelacyjne spotkania w barwach SpecHouse PSŻ-u Poznań, w których otarł się o komplet punktów. Ponadto kilka "oczek" zabrakło mu do awansu do finałowego turnieju indywidualnych mistrzostw Polski, co w środowisku uznano by za nie lada sensację. Jego młodszy kolega z zespołu nie może zaliczyć tegorocznych rozgrywek do udanych. Nie dość, że nie jeździ regularnie, to na dodatek chyba przegrywa z presją i kolekcjonuje zero za zerem.

Reklama

Nic więc dziwnego, że w awizowanym zestawieniu na niedzielny pojedynek w Lublinie pojawił się właśnie Rafał Karczmarz. Nasz rodak na obiekcie przy Alejach Zygmuntowskich przyzwoicie spisał się już rok temu, kiedy uzbierał aż 6 punktów z bonusem. Co prawda gorzowianie ten mecz przegrali, ale ówczesny junior był jednym z najjaśniejszych ogniw gości. Z pewnością Stanisław Chomski liczy na to, że historia zatoczy koło i 22-latek zakręci się wokół podobnego wyniku.

Dobry występ Polaka najprawdopodobniej pogrąży Marcusa Birkemose, któremu piekielnie ciężko będzie odbić miejsce w składzie. Głosy kibiców i ekspertów są podzielone. Jedni wolą inwestować w znacznie młodszego Duńczyka, a drudzy najchętniej stawialiby na wychowanka w postaci Rafała Karczmarza.

W składzie przyjezdnych obyło się bez większych zaskoczeń. Po numerem szesnastym fanom zgromadzonych na trybunach zaprezentuje się Dominik Kubera. Lubelscy kibice liczą na przełamanie 22-latka, który wyraźnie przygasł po kapitalnym początku sezonu.

Awizowane składy na mecz Motor Lublin - Moje Bermudy Stal Gorzów:

Motor Lublin: 9. Grigorij Łaguta, 10. Krzysztof Buczkowski, 11. Jarosław Hampel, 12. Mark Karion, 13. Mikkel Michelsen, 14. Wiktor Lampart, 15. Mateusz Cierniak

Moje Bermudy Stal Gorzów: 1. Szymon Woźniak, 2. Anders Thomsen, 3. Martin Vaculik, 4. Rafał Karczmarz, 5. Bartosz Zmarzlik, 6. Wiktor Jasiński, 7. Kamil Nowacki

Początek meczu w niedzielę 20 czerwca o godzinie 19:15.

Nowy program o Euro - codziennie na żywo o 12:00 - Sprawdź!

Nie możesz oglądać meczu? - Posłuchaj na żywo naszej relacji!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje