Reklama

Reklama

Żużel. Okienko już się zamyka, a ci zawodnicy wciąż nie pochwalili się nowym klubem [LISTA]

Sobota to ostatni dzień okienka transferowego w 2020 roku. Do północy kluby mają czas, żeby wpisać kontrakty zawodników do elektronicznego systemu. Zmiany przepisów spowodowały problemy ze znalezieniem klubu dla wielu zawodników. Wciąż nie znamy przyszłych miejsc pracy kilku niezłych żużlowców.

Tak intensywnego listopada nie mieliśmy w żużlu od lat. Wszystko z powodu wprowadzenia przepisu o konieczności posiadania zawodniku U24. To on wymusił na prezesach ogromne rewolucje w składach. Część zawodników bardzo skorzystała na zmianach, jednak niektórzy znaleźli się przez nie na życiowym zakręcie.

Reklama

Nie mómimy tu o zawodnikach pokroju Gleba Czugunowa i Daniela Bewleya, których kontrakty w Sparcie, choć wciąż nie ogłoszone, to tylko formalność. Spokojny o swą przyszłość może być także Michał Gruchalski, który do końca okienka wybierał nowego pracodawcę, jednak nie musiał obawiać się o wylądowanie na zielonej trawce. Żaden z tych panów z pewnością nie narzeka na nowy regulamin. 

Dla części ich kolegów po fachu oznacza on jednak koniec kariery. Wszystko wskazuje na to, że w przyszłym roku nie zobaczymy na żużlowych torach choćby Rafała Okoniewskiego i Antonio Lindbaecka (ogłosił koniec kariery). Lista tych, którzy zawieszą kevlar na kołku może być jeszcze dłuższa. Poniżej prezentujemy listę wszystkich zawodników z nieustaloną jeszcze przynależnością klubową na sezon 2021, którzy w bieżącym roku odjechali przynajmniej 1 wyścig w polskiej lidze. 

Kilka nazwisk z pewnością szokuje. Vaclav Milik (ma ważny kontrakt z ROW-em Rybnik, ale klub go nie chce, a on też nie chce tam jeździć), Troy Batchelor czy Kai Huckenbeck wydają się przecież żużlowcami budzącymi zainteresowanie kibiców i działaczy. Ostatnie godziny okienka zapowiadają się naprawdę ciekawie. Miejsc w drużynach zostało już niewiele, a chętnych zawodników w brud! 

Oni nie mają jeszcze klubu: 

Gleb Czugunow 

Maksym Drabik 

Vaclav Milik 

Daniel Bewley 

Brady Kurtz 

Troy Batchelor 

Marcin Turowski 

Oskar Bober 

Grzegorz Walasek 

Kai Huckenbeck 

Pontus Aspgren 

Dawid Lampart 

Michał Gruchalski 

Rafał Okoniewski 

Igor Kopeć-Sobczyński 

Damian Stalkowski 

Andriej Karpow 

Damian Dróżdż 

Rene Bach 

Max Dilger 

Marcin Jędrzejewski 

Zbigniew Suchecki 

Matthias Thoernblom 

Bjarne Pedersen 

Kamil Wieczorek 

Michael Haertel 

Sebastian Niedźwiedź 

Marcel Kajzer 

Stanisław Burza 

Andriej Rozaliuk  Valentin Grobauer 

Arkadiusz Pawlak


Dowiedz się więcej na temat: żużel | PGE Ekstraliga | 1. liga żużlowa

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje