Reklama

Reklama

Żużel. Nowy rozdział w karierze Jeppesena. Rzucił pracę i skupi się tylko na sporcie

Jonas Jeppesen podjął jedną z najważniejszych decyzji w swoim życiu. Duńczyk podpisał kontrakt z Eltrox Włókniarzem Częstochowa i już niebawem zadebiutuje w PGE Ekstralidze. 22-latek pod Jasną Górą dostanie tak dobre pieniądze, że postanowił zrezygnować z pracy zawodowej i zamierza skupić się tylko i wyłącznie na żużlu.

Przepis o obowiązkowym zawodniku do lat 24 w składzie meczowym jest wręcz idealnie skrojony pod Jonasa Jeppesena. O reprezentanta Danii biło się mnóstwo klubów. Wszystko za sprawą świetnej jazdy w eWinner 1. Lidze. Młody żużlowiec kibicom szczególnie dał zapamiętać się w spotkaniu jego Arged Malesa TŻ Ostrovii (Jeppesen został wypożyczony z RM Solar Falubazu - dop.red.) z Apatorem Toruń. Uzbierał wówczas komplet punktów na swoim koncie i poprowadził drużynę do zwycięstwa nad faworyzowanymi "Aniołami".

Co ciekawe, przez całą swoją karierę 22-latek żużel łączył z pracą zawodową. Wszystko zmieni się już za kilka miesięcy. W Eltrox Włókniarzu zarobi tak dobre pieniądze, że nie zamierza rozpraszać się innymi zajęciami. - Zdecydowałem postawić się tylko na żużel. Może jedynie zimą pójdę do pracy, żeby trochę się poruszać. W trakcie trwania sezonu chcę poświęcić się speedwayowi - oznajmił w wywiadzie dla klubowej telewizji klubu spod Jasnej Góry.

Reklama

Dla Jonasa Jeppesena jazda w Częstochowie będzie nie lada wyzwaniem. Duńczyk nie miał jeszcze okazji rywalizować na domowym obiekcie "Lwów". Zawodnik może jednak liczyć na wsparcie swojego otoczenia. - Mam mechanika z Częstochowy, który często opowiadał mi o drużynie. Eltrox Włókniarz jest oczywiście dużym ośrodkiem, o którym słyszałem już wcześniej. Wszystko na miejscu wygląda super, szczególnie stadion i okalające go trybuny - mówi wyraźnie podekscytowany.

Eltrox Włókniarz w sezonie 2021 to istna plejada gwiazd. Zawodnik pochodzący z Esbjerg w jednym zespole nigdy nie występował z tak uznanymi żużlowcami jak, chociażby Leon Madsen czy Fredrik Lindgren. Będzie to dla niego coś całkowicie nowego. - Przez kilka sezonów tak naprawdę jeździłem tylko z Bartoszem Smektałą. Pozostałych oczywiście znam, ale z nimi lub przeciwko nim nie startowałem. Na pewno wszyscy się lepiej poznamy i liczę, że stworzymy razem dobry klimat - zakończył nowy nabytek Włókniarza.

Zobacz Sport Interia w nowej odsłonie!

Sprawdź!

------------------------------------------------

Samochód 20-lecia na 20-lecie Interii!ZAGŁOSUJ i wygraj 20 000 złotych - kliknij.Zapraszamy do udziału w 5. edycji plebiscytu MotoAs. Wyjątkowej, bo związanej z 20-leciem Interii. Z tej okazji przedstawiamy 20 modeli samochodów, które budzą emocje, zachwycają swoim wyglądem oraz osiągami. Imponujący rozwój technologii nierzadko wprawia w zdumienie, a legendarne modele wzbudzają sentyment. Bądź z nami! Oddaj głos i zdecyduj, który model jest prawdziwym MotoAsem!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy