Reklama

Reklama

​Żużel. Marek Cieślak po sezonie przestanie być trenerem reprezentacji Polski

Marek Cieślak po sezonie przestanie być trenerem żużlowej reprezentacji Polski. Zanim to nastąpi, jak zadeklarował w środę w Toruniu, chce zwyciężyć w Speedway of Nations - drużynowych mistrzostwach świata.

Taki cel przyświeca także indywidualnemu mistrzowi świata Bartoszowi Zmarzlikowi.

Reklama

O planach na ten sezon przedstawiciele reprezentacji Polski poinformowali na toruńskiej Motoarenie, gdzie we wtorek i środę trwało zgrupowanie kadry. Podano, że w Polsce zorganizowane zostaną m.in. dwa mecze towarzyskie kadry - jeden najprawdopodobniej z Australią.

Trener Cieślak ogłosił, że ten sezon będzie jego ostatnim na stanowisku trenera reprezentacji.

- Zdobyliśmy 10 medali drużynowych mistrzostw świata, w tym siedem złotych oraz dwa medale Speedway of Nations. Brakuje nam złotego, bo były brązowy i srebrny. Mam nadzieję, że Bartek (Zmarzlik) i spółka pomogą mi na koniec mojej kadrowej przygody zdobyć to złoto. Dzisiejsza konferencja prasowa jest bodaj ostatnią, w której biorę udział, bo w przyszłym roku nie poprowadzę już kadry, ale będę miał za to dużo czasu na inne moje przyjemności - mówił Cieślak.

Podkreślił, że w jego ocenie kadra zostanie na pewno w dobrych rękach. Dodał, że jest ona dobrze "ulokowana finansowo", dzięki sponsorom, ale także w Polsce jest wielu świetnych i młodych zawodników.

- Przecież Bartek też jest młodym zawodnikiem, a już świetnym - podkreślił trener reprezentacji. Speedway of Nations planowane jest w Manchesterze pod koniec października i jak zapewniali uczestnicy środowej konferencji prasowej - organizatorzy deklarują, że zawody nie są zagrożone.

Dowiedz się więcej na temat: Marek Cieślak | żużel | Bartosz Zmarzlik

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje