Reklama

Reklama

Żużel. Luke Becker nie dla PGE Ekstraligi. Amerykanin zostaje w Łodzi!

Luke Becker nie zmieni klubu w polskiej lidze. Amerykanin drugi sezon z rzędu będzie reprezentował barwy Orła. To fantastyczna informacja dla łódzkich kibiców, ponieważ 22-latek kuszony był przez kluby z PGE Ekstraligi i jego pozostanie w dotychczasowej drużynie nie wydawało się takie pewne.

Luke Becker w sezonie 2021 w fantastycznym stylu powrócił na polskie tory po ponad roku nieobecności spowodowanej pandemią koronawirusa. Amerykanin z miejsca stał się jednym z liderów Orła, a imponująca średnia 1,857 punktu na bieg sprawiła, iż 22-latek znalazł się jednocześnie w gronie najlepszych żużlowców U-24 całej eWinner 1. Ligi. To właśnie ten zawodnik w znacznym stopniu przyczynił się do tego, że klub z Łodzi zapewnił sobie spokojny byt na zapleczu PGE Ekstraligi, pomimo niezbyt optymistycznych prognoz przed startem rozgrywek.

Reklama

Już w trakcie trwania pierwszoligowych zmagań wielu kibiców ekipy prowadzonej przez Adama Skórnickiego obawiało się o dalszą przyszłość ucznia Grega Hancocka w Łodzi. Jak się później okazało, fani mieli rację, ponieważ Amerykanin łączony był przede wszystkim z Eltrox Włókniarzem. Dziś dowiedzieliśmy się, że do żadnego transferu nie dojdzie. Becker zdecydował się na przedłużenie kontraktu z obecnym pracodawcą.

22-latek dołączył tym samym do Brady’ego Kurtza oraz całej formacji juniorskiej na czele z Mateuszem Dulem, którzy także nie zamierzają zmieniać otoczenia i zostają w Orle. Przyszłość pozostałych seniorów reprezentujących szóstą siłę tegorocznej eWinner 1. Ligi poznamy niebawem.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy