Reklama

Reklama

Żużel. Luke Becker największym zaskoczeniem eWinner 1. ligi

Przed sezonem można było sądzić, że Orzeł Łódź kupił kota w worku, stawiają na Luke'a Beckera. Amerykanin od początku sezonu udowadnia jednak swoją wartość, dzięki czemu klub ma solidnego zawodnika na newralgicznej pozycji, a Amerykanie osobę, w której powoli mogą pokładać nadzieję.

Reklama

Wprowadzenie U-24 od razu wiązało się z problemem na tej pozycji, gdyż nie każdy klub mógł zdobyć wartościowego żużlowca. W eWinner 1. lidze najgorętsze nazwiska były już zajęte, dlatego pozostali szukali jakichkolwiek opcji do załatania składu. Orzeł Łódź postawił na Beckera, co uznano za dużą niewiadomą.

Reklama

22-latek to postać nie do końca anonimowa. Głównie nazwisko Beckera rozpropagował fakt, iż opiekę nad nim przejął Greg Hancock, który w 2018 roku ściągnął go ze sobą do Stali Rzeszów. Trzykrotny mistrz świata od początku opowiadał o dużym talencie swojego podopiecznego, a ten odpłacił się niezłymi wynikami na drugoligowych torach. Rok później Amerykanin potwierdził swój potencjał. Zawodnik zaliczył udane występy w trzech meczach Kolejarza Rawicz, a dodatkowo solidnie prezentował się w lidze angielskiej. 2020 był dla niego dużo gorszy, gdyż nie miał okazji do regularnych startów. Być może to sprawiło, że młody żużlowiec nie odegrał wielkiej roli w swoich ostatnich mistrzostwach świata juniorów.

Mocne otwarcie rok później

Nie dziwi zatem fakt, że co do żużlowca można było mieć wątpliwości. Po trzech spotkaniach Orła Łódź Becker nie jest już jednak zagadką, a zawodnikiem skupiającym na sobie nawet pewne oczekiwania. Wszystkie dotychczasowe spotkania Amerykanin może uznać za solidne. W debiucie 22-latek zdobył 7 punktów i bonus w 4 wyścigach. W następnym pojedynku 6 „oczek” zawodnika zza oceanu walnie przyczyniło się do sensacyjnego zwycięstwa Orła nad ROW-em Rybnik. Ostatni występ to z kolei 9 punktów w Krośnie. Mimo porażki drużyny postawa Amerykanina na pewno jest pozytywną wiadomością dla łodzian.

Trzy dobre mecze sprawiają, że obecnie Becker jest trzecim najlepszym zawodnikiem U-24 w lidze. Przede wszystkim obiecująco wygląda jego średnia oscylująca na granicy 1,8. Przy takiej postawie "swoje" muszą także zrobić liderzy Orła. Jeśli tak się stanie, zespół może pokusić się o więcej niespodzianek w sezonie.

Klasyfikacja zawodników U-24 według średniej biegowej:

1. Andreas Lyager (Polonia) - 2,0
2. Wiktor Trofimow (ROW) – 1,929
3. Luke Becker (Orzeł) – 1,769
4. Patrick Hansen (Arged Malesa) – 1,7
5. Frederik Jakobsen (Start) – 1,6
6. Patryk Wojdyło (Wilki) – 1,588
7. Alexander Woentin (Unia) – 0,824

Zobacz Sport Interia w nowej odsłonie!

Sprawdź


Dowiedz się więcej na temat: Orzeł Łódź | Luke Becker | Greg Hancock | żużel | eWinner 1. Liga | sport

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne