Reklama

Reklama

Żużel. Lublin – Gorzów 1:0, a może być 2:0. To Motor zrobi w tym roku Grand Prix

Ze źródeł zbliżonych do BSI wiemy, że to Lublin zorganizuje w tym roku dodatkową rundę Grand Prix. Turniej odbędzie się 7 sierpnia, czyli wtedy, kiedy miało być GP Warszawy na PGE Narodowym. Gorzów nie ma już w tej sytuacji szans na zrobienie zawodów GP w tym roku.

Marek Grzyb, prezes Moje Bermudy Stali Gorzów mówił na wtorkowej konferencji prasowej, że czeka na odpowiedź BSI w sprawie organizacji turnieju Grand Prix. Z naszych informacji wynika, że sprawa jest przesądzona, a GP powędruje do Lublina.

Grand Prix rekompensatą za Speedway of Nations

Motor nie dostanie w tym roku turnieju, dlatego że zapłacił większą kasę. Zawody mają być w pewnym sensie rekompensatą za ubiegłoroczny, przerwany finał Speedway of Nations.

Poza tym Lublin, to ośrodek, w którym kibice szaleją na punkcie żużla. Z tym też jest związany ukłon BSI w stronę Motoru.

Teraz Motor wyciągnie ręce po Zmarzlika

Grand Prix w Lublinie oznacza, że w takim pojedynku Motoru ze Stalą jest 1:0. A może być 2:0, bo prezes lubelskiej drużyny Jakub Kępa z pewnością znowu pracuje nad tym, by przekonać Bartosza Zmarzlika do przenosin do Lublina.

Reklama

O ile Stal wytrzyma finansowo i będzie miała dobry skład, to Zmarzlik pewnie zostanie. Jeśli jednak wydarzy się w Gorzowie coś niepokojącego, to Motor może mieć szansę na wyrwanie mistrza.

A wracając do Grand Prix, to wygląda na to, że w Polsce, poza jedną rundą w Lublinie, odbędą się dwie we Wrocławiu i jedna lub dwie w Toruniu.

Zobacz Sport Interia w nowej odsłonie!

SprawdźReklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje