Reklama

Reklama

Żużel. Kupili polisę na dwieście punktów i spokój na biegi nominowane (oceniamy siłę drużyn PGE Ekstraligi)

Betard Sparta Wrocław przeprowadziła jeden z bardziej spektakularnych transferów tej zimy. Sprowadzenie Artiom Łaguta ma być kluczem do detronizacji Fogo Unii Leszno. Pasowałoby jeszcze zaopatrzyć w klasowy sprzęt Daniela Bewley'a, a wtedy przykryte zostaną mankamenty w formacji młodzieżowej.

Wspólnie z żużlowym menedżerem Pawłem Raciborem oceniamy siłę drużyn PGE Ekstraligi. Na tapet wzięliśmy brązowych medalistów – Betard Spartę Wrocław.

Seniorzy - ocena 6.

 - Podobnie jak w przypadku Fogo Unii Leszno i Stali Gorzów nie ma się do czego przyczepić. Formacja wygląda imponująco i przynajmniej na papierze nie widać w niej słabych punktów. Udało się wyciągnąć z Grudziądza Artioma Łagutę, który jest prawdziwą maszynką do zdobywania punktów i od lat nie schodzi poniżej wysokiego poziomu. Tai Woffinden i Maciej Janowski potrzebowali do pomocy trzeciego lidera. Z Rosjaninem zespół jest bardziej kompletny. Artiom to gwarancja dwustu oczek w sezonie.

Reklama

U24 - ocena 4.

- Trudno w tym przypadku wystawić miarodajną notę. Najbardziej prawdopodobny scenariusz zakłada skład bez Maksyma Drabika, z Bartoszem Curzytkiem wypełniającym przepis i z zastępującym go od pierwszego biegu z rezerwy Danielem Bewley'em. Gdyby jakimś cudem Drabik wymigał się od kary w co jednak trudno uwierzyć, wówczas możliwości rotowania drużyną diametralnie rosną. Dostajemy Czugunowa na U24 i Bewley'a na czarną godzinę.

Juniorzy - ocena +3.

- Liczę po cichu, że pod odejściu do grona seniorów Gleba Czugunowa i przy pewnym miejscu w składzie, Przemysław Liszka rozwinie wreszcie skrzydła na miarę swoich umiejętności. Ich próbkę dał już w 2019 roku, ale teraz wobec przyjęcia polskiego paszpotu przez Czugunowa, parę meczów musiał obejrzeć z ławki rezerwowej. Może i na tle mocarnej seniorki młodzieżowcy prezentują się blado, ale prawie z każdej klasowej ekipy odeszło po jednym wartościowym zawodniku na tej pozycji więc tragedii też nie powinno być. W każdym razie doświadczenie jest po stronie duetu Sparty.

U23 - ocena 4.

- Jeśli Bewley poukłada sprawy sprzętowe, będzie solidnym uzupełnieniem małego, wrocławskiego dream-teamu. Startując w fazie play-off na silnikach Taia Woffindena pokazał na co go naprawdę stać. Musi tylko mieć pod tyłkiem szybki sprzęt. Udowodnił tym samym, że na słabe wyniki nie miała wpływu słaba głowa. Z pewnym i walecznym Bewley'em detronizacja, choć będzie o to komicznie ciężko Fogo Unii Leszno procentowo wzrośnie.

Menedżer – ocena 4.

Dariusz Śledź otrzymał przeogromne pole do popisu w przypadku obsady biegów nominowanych i czarów taktycznych. Handicap w meczach wyjazdowych przy zawodach na styku. Puszczasz w bój armaty i momentalnie odwracasz losy meczów.

SUMA: 21
Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL