Reklama

Reklama

​Żużel. Kontrakt na 7 tygodni. Fienhage we Francji szykuje się do startów w Polsce

Lukas Fienhage szuka jazdy przed zbliżającym się sezonem eWinner 1. Ligi. Niemiecki żużlowiec do startów w Polsce będzie przygotowywał się we Francji, gdzie 28 lutego rozpoczną się rozgrywki ligowe. Co ciekawe, potrwają zaledwie 7 tygodni.

Liga francuska ma rozpocząć się 28 lutego. Koniec rozgrywek zaplanowano na 18 kwietnia, więc sezon zostanie odjechany zaledwie w ciągu 7 tygodni. Do zmagań przystąpią cztery ekipy - Morizes, Lamothe-Landerron, La Reole i Marmande. Lukas Fienhage w rozmowie z oficjalną stroną Zdunek Wybrzeża opowiedział o startach we Francji. - Ja podpisałem kontrakt przede wszystkim po to, by móc przetestować silniki w warunkach ligowych i jak najlepiej przygotować się do sezonu - wyjaśnił żużlowiec.

Reklama

Jazda w tym kraju nie jest nowością dla Niemca. Indywidualny Mistrz Świata na długim torze już w poprzednim roku próbował swoich sił we Francji. - Będę ścigał się dla zespołu z Morizes i w ubiegłym sezonie również zaliczyłem jeden turniej w barwach tego klubu. Tory we Francji są dobrze przygotowane, ponadto jeździ w tej lidze sporo ciekawych zawodników, jak choćby Bellego, Berge czy Adam Ellis - dodał. 

W Polsce aura jak na razie nie sprzyja żużlowi. Ostatnio spadł śnieg, jednak kluby w pierwszej połowie marca planują wyjechać na tor. Jedno jest pewne - Fienhage na brak ścigania narzekał nie będzie. Niemiec powalczy o miejsce w składzie gdańszczan na pozycji do lat 24 z Michałem Gruchalskim, Drew Kempem oraz Aleksandrem Kajbuszewem. - Według mnie mogę dostać się do składu i solidnie punktować. Wierzę w siebie i potrzebuję tylko odrobinę zaufania, a będę potrafił się odpłacić. Chcę pokazać kibicom, że jestem dobrym, młodym zawodnikiem i chcę dać z siebie klubowi jak najwięcej - zapewnił 21-latek.

Lukas Fienhage w sezonie 2020 występował w Wolfe Wittstock. Na drugoligowych torach wykręcił średnią biegową 1,884.

Zobacz Sport Interia w nowej odsłonie!

Sprawdź


Dowiedz się więcej na temat: Zdunek Wybrzeże Gdańsk | 1. liga żużlowa

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje