Reklama

Reklama

​Żużel. Koniec wyścigu o to, kto pierwszy wyjedzie na tor. Jak wygląda sytuacja w PGE Ekstralidze?

Jeszcze dwa tygodnie temu niewielu przypuszczało, że na początku marca pierwsi żużlowcy pojawią się na polskich torach. A jednak! Próbne okrążenia - we wtorek i w środę - kręciły już niektóre drużyny. Jak wygląda sytuacja w PGE Ekstralidze?

Pierwsze drużyny już we wtorek pojawiły się na torze. Chodzi o ROW Rybnik oraz Arged Malesa Ostrów Wielkopolski. Skupmy się jednak na PGE Ekstralidze. W ten sam dzień próbne okrążenia kręcili żużlowcy Eltrox Włókniarza Częstochowa. Na Facebooku klubu spod Jasnej Góry widać, że nie próżnowali nowi seniorzy, czyli Bartosz Smektała i Kacper Woryna. Inni zawodnicy także odbyli premierowy trening. W środę do tego grona dołączyła Fogo Unia Leszno. Na motocykl wsiedli m.in Jason Doyle, Emil Sajfutdinow, a także Janusz Kołodziej.

Reklama

Co dzieje się w innych klubach? eWinner Apator Toruń obecnie przebywa na kilkudniowym zgrupowaniu w Szczyrku. Trener Tomasz Bajerski powiedział nam, że jego podopieczni potrenują na Motoarenie już 9 marca. W przyszłym tygodniu pierwszy trening na własnym obiekcie ma odbyć również ZOOleszcz DPV Logistic GKM Grudziądz. Motor Lublin do trudów nadchodzącego sezonu przygotowuje się w Hiszpanii. Z obozu niedawno wróciła Moje Bermudy Stal Gorzów, więc trener Stanisław Chomski też niebawem zorganizuje pierwsze próbne jazdy. 

Na facebookowych profilach Betard Sparty Wrocław oraz RM Solar Falubazu Zielona Góra widzimy, że wszyscy nie mogą doczekać się treningów, głód jazdy jest ogromny. Na Dolnym Śląsku zakładają nawet dmuchane bandy. Start PGE Ekstraligi zaplanowano 3 kwietnia.  

Zobacz Sport Interia w nowej odsłonie!

SprawdźReklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje