Reklama

Reklama

Żużel. Kolejne nazwisko znika z listy. Lider zostaje w Gnieźnie

Po bardzo udanym sezonie 2021 lider Aforti Startu Gniezno, Oskar Fajfer mógł przebierać w ofertach. Kusiło go większość klubów eWinner 1.LŻ, ale ostatecznie wszystko wskazuje na to, że zawodnik nigdzie się nie ruszy. Tym samym kolejne atrakcyjne nazwisko znika z listy transferowej.

To znakomita wiadomość dla kibiców z Gniezna, bo Fajfer jest jednym najskuteczniejszych żużlowców w całej eWinner 1.LŻ. W sezonie 2021 został sklasyfikowany na 12. miejscu ze średnią 2,073 pkt/bieg. Rok wcześniej był równie skuteczny (2,088 pkt/bieg - 10. miejsce).

Fajfer miał kilka ofert na stole

Lider gnieźnian miał przede wszystkim bardzo atrakcyjną ofertę z Marwis.pl Falubazu Zielona Góra, gdzie miał stworzyć parę polskich seniorów z Piotrem Protasiewiczem. Gdy jednak zielonogórzanie porozumieli się odnośnie warunków finansowych z Krzysztofem Buczkowskim, sprawa stała się nieaktualna. 

Równocześnie o pozyskanie 27-letniego żużlowca mocno zabiegała Abramczyk Polonia Bydgoszcz, a swoje zapytania złożyły również: Orzeł Łódź i Zdunek Wybrzeże Gdańsk. Ostatecznie jednak prawdopodobnie do żadnego transferu nie dojdzie i zawodnik zostanie w Gnieźnie. Taką przynajmniej wiadomość (według naszych informacji) przekazał wszystkim zainteresowanym nim klubom.

W przyszłym sezonie Fajfera będzie czekało najpewniej zadanie utrzymania drużyny na drugim szczeblu rozgrywkowym. Klub ma kłopot ze skuszeniem wartościowych zawodników zagranicznych i możliwe, że wróci do rozmów z Timo Lahtim oraz Peterem Kildemandem, którzy w tym roku nie spełnili do końca oczekiwań działaczy. 

Pod znakiem zapytania stoi pozostanie w klubie Frederika Jakobsena, którym interesuje się kilka silniejszych ośrodków, bo może jeszcze startować na pozycji U24. Drugim polskim seniorem w Aforti Starcie ma być natomiast ktoś z duetu: Adrian Gała (Abramczyk Polonia Bydgoszcz) - Kacper Gomólski (ROW Rybnik). 


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje