Reklama

Reklama

Żużel. Klasyfikacja Grand Prix. Wojna polsko-rosyjska o medale. Łaguta sprawi psikusa naszych rodakom?

Za nami już cztery rundy cyklu Grand Prix. Wszystkie znaki na niebie wskazują, że będziemy świadkami wojny polsko-rosyjskiej o czołowe pozycje. Macieja Janowskiego, Artioma Łagutę oraz Bartosza Zmarzlika dzielą zaledwie trzy punkty. Blisko tej trójki znajduje się jeszcze Emil Sajfutdinow. To oni podzielą między sobą medale? Mimo wszystko rywale nie śpią.

Ostatnie dwa dni należały do Bartosza Zmarzlika. Dwukrotny mistrz świata wygrał dwie rundy Grand Prix na torze we Wrocławiu i zbliżył się do pierwszego miejsca w klasyfikacji generalnej cyklu na odległość trzech punktów. Prowadzi Maciej Janowski ex aequo z Artiomem Łagutą. Polak sobotnim występem na swoich śmieciach stracił mnóstwo "oczek" i już teraz bardzo dokładnie czuje oddech rywali. 

Będziemy świadkami wojny polsko-rosyjskiej o medale? Naszym rodakom psikusa postara się sprawić nie tylko Artiom Łaguta, ale także Emil Sajfutdinow, który do liderów traci osiem punktów. Biorąc pod uwagę to, że nie jesteśmy jeszcze na półmetku zmagań, wszystko jest jeszcze możliwe. Kolejne miejsca w "ósemce" zajmują: Fredrik Lindgren, Leon Madsen, Tai Woffinden oraz Martin Vaculik. 

Reklama

Trzeci z polskich reprezentantów, czyli Krzysztof Kasprzak jest dopiero na szesnastej pozycji. Jak na razie wyprzedza tylko pojedynczych rywali i jest tzw. "dostarczycielem punktów". Przed wicemistrzem świata z 2014 roku jeszcze sporo zawodów. Być może odbije się od dna i zakończy cykl na lepszej pozycji. Przed nim nawet całkowity debiutant w Grand Prix - Szwed Oliver Berntzon.

SGP - klasyfikacja

MSCZAWODNIKPAŃSTWORAZEM
1Artiom ŁagutaRosja158
2Bartosz ZmarzlikPolska157
3Emil SajfutdinowRosja121
4Fredrik LindgrenSzwecja119
5Tai WoffindenWielka Brytania96
Zobacz pełną tabelę

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje