Reklama

Reklama

​Żużel. Junior 7R Stolaro Stali kupił silnik od Woffindena. Czasami jednak musi jeździć na gorszych

Mateusz Majcher z 7R Stolaro Stali Rzeszów kupił silnik od Taia Woffindena. Czasami jednak musi jeździć na gorszych, bo ma problemy z przesyłkami do Anglii na serwis. Młody zawodnik w czwartek wziął udział w dwóch turniejach Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów. Ten drugi nie będzie zbyt miło wspominał.

Mateusz Majcher robi postępy. W wyjazdowym meczu 7R Stolaro Stali Rzeszów w Poznaniu zdobył komplet punktów. Czwartek był naprawdę ciężkim dniem dla 19-letniego żużlowca. A mianowicie wziął udział w dwóch turniejach Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów w Rzeszowie. Pierwszy zakończył z dobrym wynikiem (10 punktów w czterech startach), drugi był mniej udany.

Rzeszowianin w drugim wyścigu zanotował groźnie wyglądający upadek. Co prawda wstał z toru, jednak później na torze już się nie pojawił. Kontuzje już na początku kariery mocno mu przeszkadzały, jeździ praktycznie od pół roku. - Ostatnio liczyliśmy tak naprawdę wszystkie miesiące mojej jazdy i faktycznie odliczając kontuzje i brak żużla w Rzeszowie jakoś tak wychodzi - przyznał ostatnio w rozmowie z portalem polskizuzel.pl. 

Reklama

- Kupiliśmy jeden silnik od Taia Woffindena, niestety są ogromne problemy z przesyłkami do Anglii na serwis, a nie mam aż tylu dobrych silników na wymianę. Jak jeden leci na serwis, to muszę jeździć na gorszych. Ja dopiero wchodzę w ten prawdziwy żużel, ale już widzę, jakie to wszystko jest trudne. Obecnie jesteśmy w trakcie zbierania pieniędzy na nowy, konkretny sprzęt. Mam nadzieję, że się uda - dodał. 

W dwóch spotkaniach rzeszowskiego zespołu Majcher wykręcił średnią biegową 2,200.

Zobacz Sport Interia w nowej odsłonie!

Sprawdź


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje