Reklama

Reklama

​Żużel. Jeszcze nie zaczął się sezon, a Fogo Unia już wygrywa. Mistrzowie Polski mają trenera roku

Jeszcze oficjalnie nie rozpoczął się sezon żużlowy, a Fogo Unia już wygrywa. Przedstawiciele leszczyńskiego klubu zdominowali 63. Plebiscyt na Najlepszych Sportowców i Trenera Wielkopolski w 2020 roku. Najlepszym szkoleniowcem okazał się Piotr Baron. Z kolei wśród zawodników na podium pojawił się Piotr Pawlicki.


Reklama

Fogo Unia to niewątpliwie największy dominator PGE Ekstraligi ostatnich lat. Leszczynianie od sezonu 2017 nie schodzą z najwyższego stopnia podium Drużynowych Mistrzostw Polski. Kilka miesięcy temu "Byki" zgarnęły swój czwarty tytuł z rzędu, a jednocześnie dziewiętnasty w historii. Klub daje także o sobie znać w lokalnych plebiscytach. Pod koniec lutego poznaliśmy laureatów 63. Plebiscytu na Najlepszych Sportowców i Trenera Wielkopolski w 2020 roku. Został on zdominowany przez żużlową drużynę.

Jak informuje portal leszno.naszemiasto.pl, na podium w kategorii Najlepsi Sportowcy znalazł się Piotr Pawlicki. Lepsza od 26-latka okazała się tylko Magda Linette. Tenisistka zgromadziła na swoim koncie około trzy tysiące głosów więcej niż polski żużlowiec. Zawodnik Fogo Unii za swoimi plecami pozostawił choćby Jakuba Modera, piłkarza Lecha Poznań. Sama obecność młodszego z braci Pawlickich w tym zacnym gronie nie powinna dziwić. To właśnie on był jednym z liderów Fogo Unii w ubiegłym sezonie.

Wśród trenerów niepodważalnie najlepszy okazał się Piotr Baron. 47-latek to twórca potęgi Fogo Unii Leszno. Odkąd pojawił się w drużynie, jego zawodnicy nie kończyli rozgrywek PGE Ekstraligi poniżej pierwszego miejsca. Szkoleniowiec zdeklasował stawkę. Druga pozycja powędrowała do Piotra Tworka, trenera Warty Poznań. Podium zamknął Tomasz Kryk z Polskiego Związku Kajakowego.

Takie informacje z całą pewnością jeszcze bardziej dodadzą skrzydeł całej drużynie, która już niebawem rozpocznie kolejną misję obrony mistrzowskiego tytułu. Pomimo odejścia wychowanków - Bartosza Smektały i Dominika Kubery, leszczynian wymienia się jako głównych faworytów do zwycięstwa PGE Ekstraligi. Jeżeli tak się stanie, wówczas historia ponownie zatoczy koło i wyniki kolejnej edycji plebiscytu mogą wyglądać podobnie.

Zobacz Sport Interia w nowej odsłonie!

Sprawdź


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje