Reklama

Reklama

Żużel. Holta weźmie kurs na Polonię Bydgoszcz. Będą rozmowy

Rune Holta po sezonie spędzonym w ROW-ie Rybnik rozesłał oferty po klubach eWinner 1. Ligi. 47-latek zamierza kontynuować karierę w niższej lidze jeśli dostanie dobrą propozycję. Czy złoży mu ją Abramczyk Polonia Bydgoszcz?

Rune Holta jeszcze przed meczami półfinałowymi puścił w eter informację, że szuka nowego klubu. Pozostanie w ROW-ie Rybnik jest możliwe, ale Norweg z polskim paszportem nie zamierza zawężać kręgu poszukiwań. Im więcej chętnych tym lepszą ofertę dostanie, a tylko kontrakt na tegorocznym poziomie skłoni Holtę do kontynuowania kariery.

Kiedyś Holtę ciągnął Gollob, teraz Polonia

Mocno zainteresowana zawodnikiem jest Abramczyk Polonia Bydgoszcz. Nie wiemy, ile ma w tej kwestii do powiedzenia dyrektor sportowy klubu Tomasz Gollob, który będąc żużlowcem zawsze ciągnął Holtę za sobą. Niemiej, faktem jest, że żużlowiec dostał zaproszenie na rozmowy w Bydgoszczy.

Reklama

Abramczyk Polonia po sezonie 2021 zrobiła porządek z krajowymi seniorami. Rozstano się z Adrianem Gałą, a los Grzegorza Zengoty też jest mocno niepewny. Bliżej mu odejścia niż pozostania. Dlatego w Bydgoszczy szukają. Być może zostawią Daniela Jeleniewskiego, ale i tak będą potrzebowali jeszcze jednego Polaka. Holta, który w tym sezonie był pewnym punktem ROW-u, wydaje się bardzo ciekawą opcją.

Zresztą o inne może być ciężko. Niby prowadzone są jakieś negocjacje z Oskarem Fajferem, ale co bardziej zorientowani mówią, że żużlowiec chce jedynie mieć argument w rozmowach ze swoim obecnym pracodawcą Aforti Startem Gniezno. Nie ma też szans na powrót Krzysztofa Buczkowski. Ten jeśli nie dostanie dobrej propozycji z PGE Ekstraligi, to weźmie kurs na Stelmet Falubaz.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy