Reklama

Reklama

Żużel. Hans Nielsen ogłosił kadrę Danii. Brakuje gwiazd i największego talentu

Duńska federacja motocyklowa opublikowała oficjalną listę zawodników powołanych przez Hansa Nielsena.  do reprezentacji Danii. W gronie powołanych – zgodnie z przewidywaniami – nie znaleźli się Nicki Pedersen i Kenneth Bjerre. Zaskakuje za to brak Marcusa Birkemose.

Nadchodzący sezon w polskiej reprezentacji stać ma pod znakiem zgody i zakopywania wojennych toporów. Wiele mówi się o tym, by zielone światło na powrót do reprezentacji mieli dostać bracia Pawliccy czy Maciej Janowski - zawodnicy skonfliktowani z dotychczasowym szkoleniowcem, Markiem Cieślakiem, który podważył zasadność przesłanych przez nich zwolnień lekarskich przed jednym z towarzyskich spotkań. Rafał Dobrucki po objęciu seniorskiej drużyny narodowej ma podobno wyciągnąć do nich rękę na zgodę.

Reklama

W Danii sytuacja wygląda zgoła inaczej - trzykrotny indywidualny mistrz świata, Nicki Pedersen, wciąż pozostaje poza kadrą ze względu na jego prywatny konflikt z inną legendą jutlandzkiego speedwaya - Hansem Nielsenem, który pełni w reprezentacji funkcję selekcjonera. Próżno szukać w zestawieniu także kolegi Pedersena z MRGARDEN GKM-u Grudziądz - Kennetha Bjerre. Filigranowy Duńczyk zdecydował się jakiś czas temu zakończyć karierę reprezentacyjną.

Zobacz Interia Sport w nowej odsłonie!

Sprawdź!

Największym zaskoczeniem wydaje się brak Marcusa Birkemose. 17-latek ma za sobą niezwykle udany sezon. Został młodzieżowym mistrzem kraju i zajął wysokie trzecie miejsce w czempionacie seniorskim. Ponadto, wywalczył tytuł indywidualnego mistrza Europy juniorów i poprowadził swych rodaków - do drużynowego wicemistrzostwa świata w kategorii do 21 lat. W barwach drugoligowego PSŻ-u Poznań (klubu do którego wypożyczyła go Moje Bermudy Stal) notował średnio aż 2,225 punktu na bieg. W Gorzowie Wielkopolskim liczą na to, iż ten duński nastolatek znacznie pomoże drużynie Bartosza Zmarzlika w zdobyciu złota DMP 2021.

- Ze względu na sprawy osobiste, trudno jest mi w pełni skoncentrować się na żużlu na tak wysokim poziomie - wyjaśnia na stronie związku. Brzmi to nieco enigmatycznie, dla kibiców Stali może nawet przerażająco. Hans Nielsen stara się jednak załagodzić sytuację i zapewnia, że gdy tylko nastolatek uporządkuje wszystkie sprawy, to w reprezentacji czekać będą na niego otwarte drzwi.

Kadra żużlowej reprezentacji Danii na sezon 2021:

Seniorzy: Leon Madsen, Anders Thomsen, Mikkel Michelsen, Niels Kristian Iversen, Michael Jepsen Jensen, Nicolai Klindt, Rasmus Jensen, Frederik Jakobsen, Andreas Lyager,  Jonas Jeppesen, Matias Nielsen, Patrick Hansen, Jason Jørgensen.

Juniorzy: Mads Hansen, Jonas Seifert,  Tim Sørensen, Jonas Knudsen,  Emil Pørtner,  Esben Hjerrild, Benjamin Basso, Emil Breum, Chris Wænnerstrøm, Jesper Knudsen, Silas Hoegh, Rasmus Pedersen, Villiam Drejer.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje