Reklama

Reklama

Żużel. Grand Prix. Pierwsza runda cyklu odwołana przez COVID-19!

Nie odbędzie się zaplanowany na 24 kwietnia turniej cyklu Grand Prix we włoskim Terenzano. Zawody miały zainaugurować tegoroczną batalię o indywidualne mistrzostwo świata.

Z uwagi na rozszerzającą się sytuację pandemiczną we Włoszech, BSI wspólnie z FIM oraz miejscowymi działaczami postanowił o odwołaniu rundy w Terenzano, która miała odbyć się 24 kwietnia. Inauguracyjny turniej tegorocznego cyklu miał być powrotem elitarnej stawki na ten tor po aż 8-letniej przerwie. Przypomnijmy, że właśnie tam mistrzostwo świata w sezonie 2010 zapewnił sobie Tomasz Gollob.

- Jesteśmy zawiedzeni, że nie udało nam się w tym roku dopiąć powrotu cyklu Grand Prix do Włoch. Mamy jednak świadomość, że podjęta przez nas decyzja jest zdecydowanie najlepsza zarówno dla zawodników, jak i kibiców - powiedział oficjalnemu portalowi rozgrywek Paul Bellamy. Wciąż nie wiadomo czy odbędą się inne zaplanowane rundy. Pod szczególnym znakiem zapytania stoi ta mająca odbyć się na Stadionie Narodowym w Warszawie, gdzie aktualnie coraz bardziej rozbudowuje się szpital polowy. Przypomnijmy, że w nadchodzącym sezonie - podobnie jak w poprzednim - tytułu indywidualnego mistrza Polski będzie bronił Polak - Bartosz Zmarzlik.

Zobacz Sport Interia w nowej odsłonie!

Reklama

Sprawdź

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje