Reklama

Reklama

Żużel. Grand Prix. Na dniach decyzja odnośnie kalendarza. Polska znowu uratuje cykl?

BSI, promotor Grand Prix, ma w najbliższym czasie podać ważne informacje odnośnie tegorocznego cyklu. Wiemy, że Anglicy próbują namówić Toruń na organizację dwóch finałowych rund. Może się zdarzyć, że kalendarz będzie wyglądał podobnie, jak przed rokiem, gdzie większość zawodów rozegrano w Polsce.

BSI już odwołało planowane na ten rok rundy w Terenzano, Teterow i Cardiff. Pragę przełożono na inny termin, a na dokładkę Czesi mają, podobnie jak przed rokiem, zrobić dwa turnieje zamiast jednego.

Angielski promotor chce też, by dwie rundy zamiast jednej odbyły się też w Toruniu. Rozmowy trwają. Jak wszystko pójdzie zgodnie z planem, to finał GP potoczy się zgodnie z ubiegłorocznym scenariuszem. W 2020 też mieliśmy dwie ostatnie rundy na Motoarenie.

Grand Prix Warszawy wypadnie przez COVID-19

Pytanie, co zdarzy się po drodze. W kalendarzu są Warszawa, Wrocław, Malilla, Togliatti i Vojens. Spekuluje się jednak, że za chwilę wszystko to zostanie wywrócone do góry nogami. Warszawa sprzedała wszystkie bilety, a raczej trudno uwierzyć w to, że pod koniec lipca będzie w Polsce zgoda na 100 procent zapełnienia stadionu. Na 50 pewnie jest szansa, ale na więcej koronawirus chyba nie pozwoli. Chyba że PZM zdecyduje się rozbić bilety na dwa dni i zrobi dwa turnieje zamiast jednego. O takim scenariuszu kiedyś słyszeliśmy.

Reklama

Zasadniczo rok temu mieliśmy po dwa turnieje w czterech miastach (Wrocław, Gorzów, Praga, Toruń) i teraz może być podobnie. Podwójny turniej w Pradze już jest w kalendarzu, a rozmowy o dwóch rundach w Toruniu trwają. Jednak już we Wrocławiu na razie nie wiedzą o tym, by znów mieli robić dwie imprezy zamiast jednej. Gorzów ma na stole propozycję dotyczącą jednego turnieju. Mówi się natomiast o dwóch rundach w Togliatti, ale wydaje się to mało prawdopodobne.

BSI na pewno zrobi wszystko, żeby dopchać kalendarz kolanem. Za rok Anglicy już nie będę promotorem, a teraz będą latać, żeby zrealizować kontrakty ze sponsorami, w tym ten najważniejszy z Monsterem.

Zobacz Sport Interia w nowej odsłonie!

SprawdźReklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje