Reklama

Reklama

​Żużel. Fogo Unia Leszno. Inne kluby kusiły Kołodzieja. Musiał zrobić rachunek sumienia

Janusz Kołodziej od wielu lat należy do ścisłej krajowej czołówki. Nic więc dziwnego, że co roku, gdy przychodzi do negocjacji transferowych jest łakomym kąskiem dla wielu klubów. Nie inaczej było i tym razem. Propozycje musiały być kuszące, bowiem zawodnik zrobił sobie rachunek sumienia.

36-latek barwy Fogo Unii przywdziewa od sezonu 2017. Doświadczony żużlowiec praktycznie co rok jest gwarantem solidnej zdobyczy punktowej. Kibicom szczególnie daje się zapamiętać przy okazji najważniejszych spotkań. To właśnie w fazie play-off Kołodziej osiąga niebotyczny poziom i sieje postrach wśród rywali. Jego drużynowe osiągnięcia również mówią same za siebie. Odkąd drugi raz dołączył do zespołu z Leszna, wraz z kolegami z drużyny nie schodzi z najwyższego stopnia podium.

Reklama

Nie ma chyba prezesa w Polsce, który nie chciałby mieć wychowanka Unii Tarnów w swoich szeregach. W 2020 roku reprezentant Polski otrzymał wiele ciekawych ofert. - Miałem pewne przemyślenia dotyczące mojej przyszłości i mojej drużyny. Zrobiłem sobie taki rachunek sumienia i poskładałem wszystkie "za" i "przeciw". Wyszło mi, że na razie nie jestem zainteresowany zmianą klubu. Prawda jest taka, że rzeczywiście na brak tego zainteresowania narzekać nie można. Dzwoniły kluby, miałem kilka zapytań o plany na przyszłość. Miło mi, że ludzie mi ufają i chcą ze mną rozmawiać - mówi zawodnik w rozmowie z Tygodnikiem Żużlowym.

Kibice w Lesznie mogą spać spokojnie. Kołodziej znalazł tu niewątpliwie swój drugi dom i nikogo nie zdziwi, jeśli zostanie w tym miejscu na długie lata. - Nie da się ukryć, że Unia Leszno to jest klub, który ciężko byłoby zastąpić na jakiś inny. Co prawda w niewielu klubach w Polsce startowałem, bo tylko w dwóch i to w dwóch Uniach, ale uważam, że Leszno to jest najlepszy klub w naszym kraju. To co widziałem, wystarczy mi, żeby to potwierdzić. Jest dobry klimat żużlowy, jakiego nie ma nigdzie - zakończył reprezentant Polski.

Zobacz Sport Interia w nowej odsłonie!

Sprawdź
Dowiedz się więcej na temat: fogo unia leszno | PGE Ekstraliga | Janusz Kołodziej

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje