Reklama

Reklama

Żużel. Flint z Tkoczem mają postraszyć innych zawodników ROW-u Rybnik

Dotąd w ROW-ie Rybnik było tak, że zawodnicy mieli komfort jazdy. Nie przekłada się to jednak na wynik, ostatnio drużyna strasznie się męczy. Po to ściągnięto z Anglii Leona Flinta. W składzie na piątkowy mecz z Unią Tarnów pojawił się też młodziutki Kacper Tkocz.

ROW Rybnik rozpoczął sezon wystrzałowo, na inaugurację wygrał 63:37 z Cellfast Wilkami Krosno. Potem jeszcze zadziwił, remisując 45:45 w Gdańsku. W końcu jednak faworyt rozgrywek wpadł w turbulencje, a po dłuższej przerwie w rozgrywkach spowodowanej przekładaniem spotkań, ROW nie do końca potrafi się odnaleźć.

Flint z Tkoczem mają zmobilizować pozostałych

W klubie najwyraźniej doszli do wniosku, że jest za spokojnie, że zespołem trzeba wstrząsnąć. Dotąd zawodnicy mieli komfort i nie musieli się niczym przejmować. W składzie na mecz z Unią pojawił się jednak rezerwowy Leon Flint. Jest też debiutant Kacper Tkocz.

Reklama

Flint brał udział w treningach i prezentował się w nich całkiem nieźle. Nie wiadomo oczywiście, jak to przełoży się na mecz, ale trener Marek Cieślak uznał, że warto spróbować.

Nie inwestują w sprzęt?

Zwłaszcza że niektórym zawodnikom brak rywalizacji zaczyna szkodzić. Wiktor Trofimow dla przykładu wozi na zawody jeden dobry silnik. Ostatnio, po wypadku, przekładał jednostkę napędową do ramy drugiego motocykla. Kacper Gomólski, który nie raz w tym sezonie ratował drużynie ROW-u skórę też ma tylko jeden dobry motocykl. To wygląda tak, jakby zawodnicy uznali, że nie ma sensu inwestować, skoro nie ma rywalizacji.

Flint ma teraz trochę namieszać kolegom w głowach. Akcja będzie skuteczna tylko wtedy, gdy pojawi się na torze i zaprezentuje się z dobrej strony, a na to w ROW-ie liczą. Drużyna musi bowiem dostać jakiegoś impulsu.

- Widzę, że w lidze brytyjskiej daje radę. Wiem, że był na treningu w Rybniku, ale akurat mnie wtedy nie był, więc nie mogę wiele na jego temat powiedzieć. Ludzie z klubu mówią jednak, że prezentował się nieźle. Pozostaje mi życzyć mu powodzenia. Jeśli dostanie szansę, to może liczyć na pomoc drużyny - powiedział Rune Holta na łamach polskizuzel.pl o ewentualnym debiucie Flinta.

Awizowane składy na mecz ROW - Unia (piątek, godzina 16.00)

ROW: 9. Gomólski, 10. Holta, 11. Łogaczew, 12. Trofimow, 13. Jensen, 14. Tkocz, 15. Tudzież, 16. Flint. Trener: Marek Cieślak.

Unia: 1. Tungate, 2. Zieliński, 3. Mroczka, 4. Woentin, 5. Iversen, 6. Konieczny, 7. ?, 8. ?. Trener: Paweł Baran.

Zobacz Sport Interia w nowej odsłonie!

Sprawdź

Dowiedz się więcej na temat: żużel | row rybnik | Leon Flint | eWinner 1. Liga | Marek Cieślak

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje