Reklama

Reklama

Żużel. eWinner zostaje z Apatorem za pół miliona. Poprzednia umowa pomogła przetrwać ciężkie chwile

Apator pochwalił się przedłużeniem umowy z eWinnerem. Bukmacher już drugi rok będzie w nazwie toruńskiej drużyny. Prezes Apatora Ilona Termińska przyznała, że w sezonie 2020 wsparcie finansowe eWinnera pomogło przetrwać klubowi ciężkie chwile.

eWinner w sezonie 2020 wszedł z przytupem do żużla. Bukmacher został wówczas sponsorem tytularnym Apatora i 1. Ligi Żużlowej. Z tą drugą ma umowę ważną do końca 2022 roku. Umowa z Apatorem została właśnie przedłużona o kolejny sezon.

Reklama

Mówi się, że w żużlu najważniejsze jest wsparcie lokalnych samorządów, ale sponsorzy są równie ważnym fundamentem stabilizującym budżet. Kluby sprzedają miejsce w nazwie za nie mniej niż pół miliona złotych. eWinner nie podaje wartości kontraktu z Apatorem, ale jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, na konto klubu trafi dokładnie 500 tysięcy złotych.

eWinner zdecydował się na nową umowę, choć poprzedni rok był ciężki. Zwłaszcza pod względem realizacji świadczeń. Sezon ruszał przy pustych trybunach, potem zostały one zapełnione w 25, a finalnie w 50 procentach. Bukmacher zdecydował się jednak zostać z klubem, z którym w pierwszym roku współpracy awansował do PGE Ekstraligi.

W tym roku Apator ma walczyć o spokojne utrzymanie, choć zdaniem niektórych kibiców drużyna ma porównywalny potencjał do typowanego do walki o medale Włókniarza. Bez wątpienia mają w Toruniu ciekawy, młody zespół, który może w tym sezonie sprawić niejedną niespodziankę. 

Zobacz Sport Interia w nowej odsłonie!

Sprawdź!

Samochód 20-lecia na 20-lecie Interii! ZAGŁOSUJ i wygraj 20 000 złotych - kliknijZapraszamy do udziału w 5. edycji plebiscytu MotoAs. Wyjątkowej, bo związanej z 20-leciem Interii. Z tej okazji przedstawiamy 20 modeli samochodów, które budzą emocje, zachwycają swoim wyglądem oraz osiągami. Imponujący rozwój technologii nierzadko wprawia w zdumienie, a legendarne modele wzbudzają sentyment. Bądź z nami! Oddaj głos i zdecyduj, który model jest prawdziwym MotoAsem!

Dowiedz się więcej na temat: żużel | eWinner Apator Toruń | Ilona Termińska | eWinner 1. Liga

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama