Reklama

Reklama

​Żużel. eWinner 1. Liga. Wszystko zależy od sytuacji pandemicznej. Jak będzie dużo zakażeń, to rozgrywki zostaną przesunięte

Na początku kwietnia mają rozpocząć się zmagania w eWinner 1. Lidze. Czy tak rzeczywiście się stanie? Decyzja w połowie marca. Przewodniczący Głównej Komisji Sportu Żużlowego - Piotr Szymański - podkreśla, że wszyscy muszą uzbroić się w cierpliwość.

Trwa debata działaczy prowadzących kluby z eWinner 1. Ligi. Rozpoczęcie sezonu jest zaplanowane na początek kwietnia, jednak zmagania mogą zostać przesunięte. Decyzja niebawem. - W połowie marca zdecydujemy, czy eWinner 1. Liga ruszy w terminie, czyli na początku kwietnia. Myślę, że to optymalny czas na taką decyzję, bo będziemy mieli trzy tygodnie do pierwszego meczu - mówi Piotr Szymański w rozmowie z portalem polskizuzel.pl.

Przedstawiciele Głównej Komisji Sportu Żużlowego są już po rozmowie z klubami. - Na poprzednim spotkaniu prezesów pierwszej ligi jasno sobie określiliśmy, że decyzję podejmiemy 19 marca. Wszyscy na to się zgodzili. Nikt nie oponował. Ostatecznie GKSŻ patrząc na sytuację przyspieszyła termin decyzji. Zapadnie ona 16 marca. Dlatego prosimy prezesów i pracowników klubów o powstrzymanie się od wielkich dywagacji. Jak coś ustalamy, to wszyscy powinniśmy się tego trzymać - dodał Szymański. 

Reklama

Wpływ na decyzję będzie miała sytuacja pandemiczna. Jeżeli w dalszym ciągu w Polsce będzie bardzo dużo zakażeń, to wtedy rozgrywki mogą zostać przesunięte.

Zobacz Sport Interia w nowej odsłonie!

SprawdźReklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL