Reklama

Reklama

Żużel. eWinner 1. Liga. W Krośnie wygrała drużyna. Wybrzeże jeszcze namiesza w stawce

W poniedziałkowy wieczór Zdunek Wybrzeże Gdańsk sensacyjnie pokonało Cellfast Wilki Krosno 46:44 i to na terenie rywala. Przyjezdni zwycięstwo zawdzięczają przede wszystkim równej postawie całego zespołu. Z taką jazdą gdańszczanie napsują w tym roku krwi niejednemu rywalowi.

Noty dla zawodników Cellfast Wilków Krosno:

Tobiasz Musielak 3. Najlepszy krajowy zawodnik eWinner 1. Ligi zawiódł po raz pierwszy w tym sezonie. O ile w inauguracyjnym biegu nie dał szans pozostałym rywalom, o tyle w kolejnych wyścigach to z reguły on oglądał plecy przeciwników. Tylko jedna "trójka" mówi sama za siebie. To chyba właśnie punktów Polaka zabrakło do pokonania Zdunek Wybrzeża.

Mateusz Szczepaniak 2. Po awansie do finału indywidualnych mistrzostw Polski wydawało się, że pójdzie za ciosem, a tymczasem przy nazwisku doświadczonego żużlowca pojawiły się tylko 4 "oczka". W końcówce został zastąpiony przez kolegę z zespołu, a nie jest to powód do dumy.

Reklama

Patryk Wojdyło 2. Piorunujący początek meczu i podwójny triumf wraz z Tobiaszem Musielakiem. W następnych dwóch wyścigach na rozkładzie miał już tylko Alana Szczotkę. Wyraźnie nie potrafił dopasować się do warunków torowych. Prawdopodobnie miało to związek z niedzielnymi opadami deszczu, lecz nie można traktować tego jako wymówkę.

Vaclav Milik 5. Kolejny wyśmienity występ Czecha, który wydaje się wracać do znakomitej formy. Właśnie po to został sprowadzony do Krosna. Siał postrach wśród rywali. Niestraszni byli mu nawet Wiktor Kułakow, czy Jakub Jamróg, czyli największe gwiazdy Zdunek Wybrzeża.

Andrzej Lebiediew 5-. Podobnie jak Vaclav Milik, wykonał swoją robotę. Aczkolwiek od lidera zawsze oczekuje się ciut więcej. Dobry początek spotkania i końcówka. Środkowa część zmagań do jak najszybszego zapomnienia. Kibice zgromadzeni na trybunach musieli przecierać oczy ze zdumienia, kiedy w ósmej odsłonie dnia pokonał go chociażby Michał Gruchalski.

Bartosz Curzytek, Jakub Janik 1. Wyraźnie przegrali gonitwę młodzieżową, a w kolejnych biegach nie zdołali zdobyć choćby jednego punktu. Nie oczekuje się po nich zbyt wiele, ale mogli nawiązać też większą walkę z przeciwnikami.

Noty dla zawodników Zdunek Wybrzeża Gdańsk:

Rasmus Jensen 3+. Duńczyk wydaje się wracać do dobrej dyspozycji. W poniedziałkowym meczu aż dwukrotnie kończył wyścig na pierwszym miejscu, nie mając respektu dla Andrzeja Lebiediewa, Tobiasza Musielaka i Vaclava Milika. Naszym zdaniem to właśnie jego punkty mogły przechylić szalę zwycięstwa na korzyść miejscowych.

Krystian Pieszczek 2+. Ex kapitan Zdunek Wybrzeża wciąż nie może wrócić do odpowiedniej formy. Co prawda udało mu się zwyciężyć w jednym wyścigu, ale przywiózł też dwa zera. Występ w kratkę, lecz pamiętajmy, że to spotkanie wyjazdowe, a tor w Krośnie jest bardzo specyficzny.

Jakub Jamróg 4-. Stabilnie, lecz bez rewelacji. Przywoził ważne punkty. Chociażby w ósmej odsłonie wraz z Michałem Gruchalskim triumfował 5:1 nad Andrzejem Lebiediewem i Bartoszem Curzytkiem. Niewiele zabrakło do dwucyfrowej zdobyczy.

Michał Gruchalski 3+. Całkowity, tygodniowy reset zadziałał i młody zawodnik nie przypominał siebie z początku sezonu 2021. Szczęśliwi są przede wszystkim gdańscy kibice, bowiem z Gruchalskim w takiej formie ekipa znad morza może namieszać w stawce. Dwa indywidualne zwycięstwa i piękna walka na dystansie. Fantastycznie oglądało się jego jazdę i oby tak dalej.

Wiktor Kułakow 4+. W ostatnich spotkaniach jeździł niczym robot. Dobra passa nie trwa jednak wiecznie. Rosjanin w Krośnie pokazał ludzką twarz i aż trzykrotnie uznawał wyższość rywali. Tak czy inaczej, 11 "oczek" robi wrażenie. Jak tak wygląda gorszy dzień lidera, to po prostu zazdrościmy takich żużlowców menedżerowi Erykowi Jóźwiakowi.

Alan Szczotka, Piotr Gryszpiński 2+. Bardzo podobna jazda obu młodzieżowców, dlatego dostali taką samą ocenę. Podwójnie triumfowali w biegu młodzieżowym, a następnie pokonywali rówieśników z Krosna. Poprawny występ, który na pewno ucieszył kibiców gości.

Nowy program o Euro - codziennie na żywo o 12:00 - Sprawdź!

Nie możesz oglądać meczu? - Posłuchaj na żywo naszej relacji

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje