Reklama

Reklama

​Żużel. eWinner 1. Liga. Unia Tarnów bez Oskara Bobera! Poważna kontuzja

Unia Tarnów poinformowała o stanie zdrowia Oskara Bobera. Żużlowiec "Jaskółek" zanotował groźnie wyglądający upadek podczas poniedziałkowego meczu w Ostrowie. Skutki niestety są opłakane - badania wykazały złamanie kręgu szyjnego.

To już pewnie. Unia Tarnów w najbliższych tygodniach będzie musiała sobie radzić bez Oskara Bobera. Szczegółowe badania w szpitalu w Kaliszu wykazały, że żużlowiec w poniedziałkowym meczu w Ostrowie (30:60) złamał kręg szyjny. To już druga poważna kontuzja 24-latka w tym sezonie. Podczas jednego z treningów złamał rękę, dlatego nie występował na początku rozgrywek.

Upadek Bobera wynikał z winy juniora Arged Malesy - Jakuba Poczty. Młody zawodnik został wykluczony przez sędziego z powtórki, a także otrzymał za swój nierozważny atak żółtą kartkę. Sytuacja "Jaskółek" w tabeli jest dramatyczna (przegrali wszystkie osiem spotkań). Kontuzji nabawił się również Ernest Koza, u którego zdiagnozowano złamanie obojczyka.  

Reklama

Kontuzje to zmora tarnowian w obecnym sezonie. Przy tak wyrównanej lidze, pech ma wpływ na wyniki drużyny. Unia w piątek (11 czerwca) pojedzie na trudny mecz do Rybnika, zaś 20 czerwca dojdzie do rewanżu w Tarnowie. Szanse zespołu z Małopolski na utrzymanie są tylko iluzoryczne. Brak Bobera to duże osłabienie z uwagi na jego dobrą jazdę w Ostrowie. Był zdecydowanie najjaśniejszym ogniwem w drużynie.

Zobacz Sport Interia w nowej odsłonie!

Sprawdź
Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL