Reklama

Reklama

Żużel. eWinner 1. Liga. Unia - Arged Malesa. Iversen i długo, długo nic. Klindt nie przeszkodził swoim kolegom

Kolejny mecz Unii Tarnów potwierdził, że drużyna ma ogromne braki. W starciu z Arged Malesą Ostrów Wielkopolski liderem formacji był Niels Kristian Iversen, który nie otrzymał pomocy, szczególnie od juniorów i Alexandra Woentina. Goście pewnie wykorzystywali niemoc rywala, a w odniesieniu zdecydowanego zwycięstwa, mimo że Nicolai Klindt pojechał dużo poniżej oczekiwań.

UNIA TARNÓW:

Niels Kristian Iversen 4 - Jedyny jasny punkt drużyny z Tarnowa. Potrafił walczyć i wygrywać z przeciwnikami. Nawet on jednak poznał smak porażki, dwukrotnie podwójnie przegrywając. Mimo tego Duńczyk udanie powrócił na polskie tory.

Alexander Woentin 1 - Szwed brutalnie odbija się od eWinner 1. Ligi. Ponownie nic nie dał drużynie, nie pokonując żadnego rywala. Wolny, nieskuteczny i w tej materii nie widać zmian.

Artur Mroczka 2+ - Znów powalczył, ale za wielu punktów nie przywiózł. Na własnym torze nie wygrał wyścigu, a żaden bieg z jego udziałem nie skończył się wygraną Unii.

Reklama

Ernest Koza 3 - Potrafił pokonać rywali, zdobył kilka punktów, raz wygrać wyścig, choć tylko z juniorami. Gdyby skład tarnowian Miał Iversena, Tungate'a i Miesiąca, Koza byłby dobrą drugą linią. W obecnej sytuacji drużyna potrzebuje czegoś "ekstra", a zawodnik ponownie nie był w stanie tego dać.

Oskar Bober 2 - Sił wystarczyło mu na jeden wyścig, gdzie w ładnym stylu przywiózł "dwójkę", pokonując Klindta. Potem porażka 1:5, zmiana, upadek i w końcu w 14. gonitwie przyjazd przed juniorem rywali. Z drugiej strony zawodnik świeżo wrócił po kontuzji i nagle wskoczył do składu, co trochę usprawiedliwia występ.

Przemysław Konieczny 1 - Ocena mówi sama za siebie. Nie ma sensu pastwić się nad nim. Na razie jest kompletnie pogubiony.

Dawid Rempała 1 - Podobnie jak w przypadku Koniecznego - ocena mówi wszystko.

Piotr Świercz brak oceny - Zawodnik nie pojawił się na torze.

ARGED MALESA OSTRÓW WIELKOPOLSKI:

Oliver Berntzon 5 - Zaczął niemrawo, ale potem był nie do zatrzymania, nawet dla Iversena. Dopiero w ostatnim biegu znów uznał wyższość Duńczyka. Szwed w końcu pojechał na miarę oczekiwań.

Daniel Kaczmakek brak oceny - Zawodnik nie pojawił się na torze.

Grzegorz Walasek 5+ - Udowodnił, jak cenny jest dla zespołu. Świetne trzy zwycięstwa, a jego jedynym pogromcą został Iversen. Walasek wykorzystał swą szybkość, którą ma od początku sezonu.

Tomasz Gapiński 3+ - Niby tylko 6 punktów na koncie oraz jedna "śliwka", ale każda "dwójka" dowieziona z bonusem. Kolejny solidny mecz w jego wykonaniu.

Nicolai Klindt 2+ - Duńczyk zawiódł. Tylko w jednym wyścigu pojechał, jak na lidera przystało. Sam zabrał sobie możliwość poprawienia dorobku, wjeżdżając w taśmę. Żużlowiec ma sporo wniosków do wyciągnięcia.

Sebastian Szostak 5 - Od początku bardzo skuteczny, nawet w walce z seniorami. W jednym biegu zaliczył wpadkę, ale pozostałe biegi pokazały, że nieprzypadkowo uważa się go za czołowego juniora ligi.

Jakub Krawczyk 3+ - Pokonał młodzieżowców rywali. Oprócz tego dołożył punkt na Woentinie. W biegu nominowanym sił już zabrakło, ale nadal był to udany występ, tym bardziej że jego jazda cieszyła oko.

Patrick Hansen 4+ - Kolejny raz pokazał, że warto na niego stawiać. W trzech biegach świetny, raz bezbarwny. 22-latek walczy o miano najlepszego zawodnika U-24 eWinner 1. Ligi.

Zobacz Sport Interia w nowej odsłonie!

Sprawdź

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje